100
Rönesans Holding
Dünyanın önde gelen proje geliştirme ve inşaat grubu Rönesans, daha iyi bir gelecek inşa eder.
Türkiye, CIS ülkeleri ve Hollanda başta olmak üzere, Avrupa’dan Uzak Doğu ve Karayipler’e uzanan geniş bir coğrafyada; inşaat, gayrimenkul, sağlık, enerji ve petrokimya alanlarında ana müteahhit ve yatırımcı olarak faaliyet gösteriyoruz.
Websiteni
Seç
close
Ronesans.com a devam et

Etik İlkeler

Etik ve Uyum Politikaları

Dünyanın farklı bölgelerinde inşaat ve yatırım faaliyetleri bulunan bir grup olarak Rönesans Holding’in önceliği, faaliyette bulunduğu ülkelerin yasalarına, sözleşme taahhütlerine tam uyum sağlamak ve genel kabul görmüş etik davranış kurallarına uygun hareket etmektir. Bu öncelik ve Rönesans Holding Etik ve Uyum Programı çerçevesinde, tüm Rönesans çalışanları, Rönesans adına hareket eden taraflar ve iş ortakları için İş Etiği ve Davranış Kuralları Yönetmeliği ile etik ve uyum politikaları oluşturulmuştur. 

İş Etiği ve Davranış Kuralları Yönetmeliği ile birlikte, diğer etik ve uyum politikaları aracılığıyla

  • Rönesans’ın etik ilkeleri ve temel değerlerini; 
  • Rönesans’ın faaliyetlerini yürütürken bu etik ilkeleri ve temel değerleri sürdürme taahhüdünü ortaya koymak amaçlanmaktadır.

Rönesans, yönetim organları dahil olmak üzere tüm personeli ile faaliyetlerini İş Etiği ve Davranış Kuralları Yönetmeliği ve diğer etik ve uyum politikalarına uygun olarak yürütmekten sorumludur. Üçüncü Tarafların ise faaliyetlerinde bu yönetmelik ve politikalara uygun hareket etmeleri beklenir.

Rönesans Holding İş Etiği ve Davranış Kuralları Yönetmeliği ile destekleyici politikalara aşağıdaki bağlantılar aracılığı ile erişebilirsiniz.

file İş Etiği ve Davranış Kuralları Yönetmeliği
file Çıkar Çatışması ve İlişkili Taraf İşlemleri Politikası
file Gizlilik, Ticari Sırlar, Kişisel Verilerin Korunması ve Bilgi Gizliliği Politikası
file Rüşvet, Yolsuzluk ve Suç Gelirlerinin Aklanmasının Önlenmesi Politikası
file İnsan Hakları Politikası
file Yaptırımlar ve İhracat Kontrolleri Politikası
file Bağış Politikası
file Hediye ve Ağırlama Politikası
file İhbar Bildirim Politikası
file Rekabet Hukuku Uyum Politikası
file Üçüncü Taraf Davranış Kuralları Yönetmeliği

Rönesans Etik Hattı

Herhangi bir Rönesans çalışanı veya Üçüncü Taraf’ın İş Etiği ve Davranış Kuralları Yönetmeliği’ne veya uygulanabilir mevzuata aykırı herhangi bir eylemi, Rönesans’ın itibarına zarar verebileceği gibi çalışma ortamı için de tehlikelidir. Bu nedenle, bir Rönesans çalışanının veya Üçüncü Taraf’ın herhangi bir mevzuata veya etik ilkelere aykırı duruma tanık olması veya bu gibi durumlardan şüphelenmesi durumunda, bu durumun gecikmeksizin ilgili kanallara bildirilmesi beklenmektedir. 

Rönesans yapılan tüm bildirimleri ciddiye almaktadır. Alınan tüm bildirimler, yasal bir zorunluluk olmadıkça mümkün olduğu kadar gizli tutulmaktadır. 

Bildirim yapılabilecek alternatif kanallar aşağıda listelenmiştir: 

E-posta: ethics@ronesans.com
Telefon: 0 850 400 85 85
Kullanıcı deneyiminizi artırmak için sitemizde çerezler kullanıyoruz. Çerez Aydınlatma Metni
Kapat