100
Rönesans Holding
Dünyanın önde gelen proje geliştirme ve inşaat grubu Rönesans, daha iyi bir gelecek inşa eder.
Türkiye, CIS ülkeleri ve Hollanda başta olmak üzere, Avrupa’dan Uzak Doğu ve Karayipler’e uzanan geniş bir coğrafyada; inşaat, gayrimenkul, sağlık, enerji ve petrokimya alanlarında ana müteahhit ve yatırımcı olarak faaliyet gösteriyoruz.
Websiteni
Seç
close
Ronesans.com a devam et
Anasayfa arrow Sürdürülebilirlik arrow Toplumsal Fayda arrow İş Birliklerimiz ve Partnerlerimiz

İş Birliklerimiz ve Partnerlerimiz

6 Şubat depremlerinin ilk gününden itibaren alanlarında uzman ulusal ve uluslararası sivil toplum kuruluşları ile etkisi yüksek proje iş birlikleri gerçekleştiriyoruz.


Konteyner Kentler 

Rönesans Holding olarak 6 Şubat 2023 depremlerinden 2 ay sonra Malatya ve Adıyaman’da hayata geçirdiğimiz ve 10 bini aşkın depremzedenin yaşadığı konteyner kentler; kadın, genç ve çocuk dostu olarak tasarlandı. 

Toplam 1.534 konteyner ile Nisan ayında yaşamın başladığı Malatya Yaşam Kent’te, 19 sosyal alan yaratıldı. 2024 yılı itibari ile 5.500 kişiye yuva olan Malatya Yaşam Kent’teki nüfusun %30’u çocuk, %35’ini ise kadınlar oluşturuyor.

Malatya Yaşam Kent’teki sosyal alanlarda; UNICEF, Mor Çatı, Tohum Otizm, Türkiye Eğitim Gönüllüleri (TEGV), Habitat Derneği, Toprak Ana Kadın Kooperatifi, Malatya Büyükşehir Belediyesi, Halk Eğitim Merkezleri, Yeşilyurt İlçe Sağlık Müdürlüğü, Kültür İl Müdürlüğü, T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı ve İl Sağlık Müdürlüğü hizmet veriyor. 

Psikososyal destek, oyun, sanat ve spor yoluyla iyileşme, yeni doğum yapan annelere bebek bakımı, otizmli bireylere özel eğitim alanları gibi birçok özelliği bünyesinde barındıran sosyal alanlarda, Rönesans Holding ve UNICEF iş birliği ile çocuklar ve kadınlar için uzun dönemli ve kapsamlı programlar uygulanıyor.

KonteynerKentler.jpg (1.28 MB)


KODA

Köy Okulları Değişim Ağı (KODA) 2016’dan bu yana köylerdeki çocukların daha iyi standartlarda eğitim alabilmesi için faaliyet gösteriyor. 
Rönesans Holding olarak, 6 Şubat depremlerinden en çok etkilenen kırsal mahalle ve köylerde, çocukların ve ailelerinin okula dönüş süreçlerini hızlandırmayı ve akademik-psikolojik destek sunmayı amaçlayan 12 haftalık projeyi, KODA ile birlikte Adıyaman'da hayata geçirerek 500’e yakın çocuk ve ailesine ulaştık.

KODA.jpg (487 KB)


UCİM

Çocuk istismarıyla mücadele etmek ve çocukların haklarını korumak amacıyla faaliyet gösteren UCİM ile birlikte 6 Şubat depremlerinin ardından 10 Şubat 2023’de Adana Şehir Hastanesi Projemizde deprem bölgelerinden getirilen refakatsiz çocuklara sahip çıkmak üzere harekete geçtik. 
Psikolojik ilk yardım, travma sonrası destek mekanizmaları oluşturmak üzere psikologlardan oluşan gönüllü bir ekip, hastanedeki doktor ve hemşireler, sosyal hizmet uzmanları hastane içerisinde çalışmalarını yürüttüler.

UCIM.jpg (998 KB)


UNICEF

UNICEF, Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu, her çocuğun, özellikle de en zor durumda olan çocukların yaşatılması, korunması ve gelişimi için çalışmaktadır. 

Sosyal mimarisi ile örnek olan Malatya Yaşam Kent’teki kadın ve çocuk dostu sosyal alanlarda UNICEF’i destekliyoruz. Bu iş birliği çocuklara, gençlere ve kadınlara yönelik psiko-sosyal hizmetleri güvenli alanlarda yaygınlaştırabilme olanağı sağlıyor. Uzun vadeli çözümler ile depremden etkilenen çocukların ve ailelerinin hayatlarını iyileştirmede kalıcı etkiler yaratmayı hedefliyoruz.

İş birliği kapsamında psikososyal destek, oyun ve sanat yoluyla iyileşme, spor ile ruh ve beden gücü, yeni doğum yapan annelere bebek bakımı, otizmli bireylere özel eğitim alanları gibi birçok alanda çalışmalar yürütülüyor.  Çocuklar için uzun dönemli ve kapsamlı programlar uygulanırken, Haziran 2023 ile Şubat 2024 arasında yaklaşık 1.600 kadına 5.000 saate yakın ruh sağlığı ve psikososyal destek sağlandı.  

Unicef.JPG (1.44 MB)


UNFPA

UNFPA, Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu, kadınların ve gençlerin sağlıklı ve verimli yaşamlar sürdürebilmeleri için imkanları artırmak konusunda çalışmaktadır. 
Rönesans Holding olarak, UNFPA’in Malatya ve Kahramanmaraş’ta kadın ve kız çocukları için oluşturduğu “güvenli alanları” destekliyoruz. “Kadın Sağlığı Danışma Merkezi” olarak adlandırılan bu alanlarda; kadın sağlığı, gebelik takibi, doğum öncesi ve sonrası bakım, güvenli annelik ve hijyen konularında temel desteklerin yanı sıra, psikososyal destek de dahil olmak üzere kadınlara yönelik toplumsal cinsiyete dayalı şiddeti önleme ve müdahale hizmetleri sağlanıyor.

UNFPA.jpg (653 KB)
Kullanıcı deneyiminizi artırmak için sitemizde çerezler kullanıyoruz. Çerez Aydınlatma Metni
Kapat