100
Rönesans Holding
Dünyanın önde gelen proje geliştirme ve inşaat grubu Rönesans, daha iyi bir gelecek inşa eder.
Türkiye, CIS ülkeleri ve Hollanda başta olmak üzere, Avrupa’dan Uzak Doğu ve Karayipler’e uzanan geniş bir coğrafyada; inşaat, gayrimenkul, sağlık, enerji ve petrokimya alanlarında ana müteahhit ve yatırımcı olarak faaliyet gösteriyoruz.
Websiteni
Seç
close
Ronesans.com a devam et
Anasayfa arrow Sürdürülebilirlik arrow Toplumsal Fayda arrow Rönesans Eğitim Vakfı (REV)

Rönesans Eğitim Vakfı (REV)

Asset 2

Hakkımızda

Rönesans Eğitim Vakfı (REV), başta Rönesans Holding Onursal Başkanı Bekir Ilıcak olmak üzere, Ilıcak Ailesi'nin girişimleri, destekleri ve bilginin üstünlüğüne olan inançlarıyla; gençlerin ve çocukların eğitimlerini, kişisel gelişimlerini desteklemek amacı ile 2009'da kuruldu. REV, gençlerin kendi potansiyellerini fark etmeleri, çok yönlü, eğitimli ve üretken bireyler olarak yetişmelerine katkı sağlamak hedefi ile eğitim programları ve sosyal projeler hayata geçirmektedir.

Vakıf, farklılık gözetmeksizin sürdürdüğü Burs Programı ile sağladığı eğitim desteğinin yanı sıra, gençlerin kişisel ve mesleki gelişimleri için de güçlü fırsatlar sunmaktadır. Bugüne kadar 12.000 öğrenciye karşılıksız burs veren Rönesans Eğitim Vakfı, gençlerin aktif birer sorumlu yurttaş olabilmeleri amacı ile yenilikçi eğitim modelleri geliştirmekte ve uygulamaktadır. REV, benimsediği görev ilkeleri kapsamında, başta eğitim olmak üzere, birçok alanda faaliyete geçirdiği sosyal projeler ve kalıcı eserleri ile geleceğe katkıda bulunmayı kendine görev edinmiştir.

Vakıf Sitemiz

 

Malatya Erman Ilıcak Fen Lisesi

2020-21 Eğitim Öğretim Yılında kapılarını öğrencilerine açan Malatya Erman Ilıcak Fen Lisesi, 43 bin m² arsa içerisinde binaların yapısından kampüsüne, sosyal alanlarından öğrencilerin çalışma ortamlarına kadar tüm alanlarda fark yaratacak şekilde tasarlanmıştır. 600 öğrenci kapasiteli okulun kampüsünde, 20 derslik, 6 laboratuvar, 3 kütüphane, atölyeler, açık ve kapalı sosyal ve sportif alanlarla tam teşekküllü yurt binası yer almaktadır. “Sürdürülebilirlik” vizyonu ile öne çıkan proje, yeşil ve çevreci olmanın yanı sıra şehrin ve bölgenin kültürel dokusuna da uyumlu şekilde hazırlanmıştır. Malatya Erman Ilıcak Fen Lisesi’nin inşası 2020 yılında tamamlanarak Milli Eğitim Bakanlığı’na devredilmiştir.

 

İnönü Üniversitesi Darende Bekir Ilıcak Meslek Yüksekokulu

Rönesans Eğitim Vakfınca inşa edilen, 2011-12 Eğitim Öğretim Yılında kapılarını öğrencilerine 5108 m² net kapalı alana sahip Darende Bekir Ilıcak Meslek Yüksekokulu’nda, Gıda İşleme Bölümü, İnşaat Bölümü, Mimarlık ve Şehir Planlama Bölümü, Tıbbı Hizmetler ve Teknikler Bölümü olmak üzere 4 farklı bölüme öğrenci kabul edilmektedir. Okul öğrencilerine vakfımız tarafından burs imkanı sunulmaktadır.

 

Amasya Taşova Yüksel Akın MYO

2014-15 Eğitim Öğretim Yılında eğitime başlayan okul 1200 öğrenci kapasitesine sahiptir. Yüksekokul iki farklı bölümde toplam 7 programa öğrenci kabul etmektedir.

 

Yozgat Ayşe Ilıcak İH Ortaokulu ve Kız Anadolu Lisesi

Yozgat’ta 2015-2016 eğitim öğretim yılında öğrencileriyle buluşan Ayşe Ilıcak İH Ortaokulu ve Kız Anadolu Lisesi ortaokul ve lise olmak üzere iki ayrı eğitim binasından oluşmaktadır. İki okul binası toplamda 1440 öğrenci kapasitesine sahiptir.

 

Keriman Çetinkaya Anaokulu

Milli Eğitim Bakanlığı’nın “Eğitime Yüzde Yüz Destek” kampanyası kapsamında  Kahramanmaraş’ta inşa edilen Keriman Çetinkaya Anaokulu, 2014-15 Eğitim Öğretim Yılında eğitime başlamıştır. 1695 m² alanda, 8 derslik ve 175 öğrenci kapasitesi ile inşa edilen okulda Düşler Odası Projesi kapsamında renkli bir kütüphane de kurulmuştur.

 

TED Üniversitesi Ayşe Ilıcak Kütüphanesi

Rönesans Holding’in katkılarıyla 2016 yılında TED Üniversitesi içinde kurulan TED Ayşe Ilıcak Kütüphanesi toplamda 525 m² kapalı alana sahiptir. Kullanıcılarına yaklaşık olarak 12 bin kitap ve 150 süreli yayın kaynağı sunmakla birlikte; titizlikle seçilen elektronik gereçler, tarama terminalleri, kablosuz ağ ve hızlı ve güvenli bir İnternet erişimi ile de dijital kaynaklara ulaşma olanağı sağlamaktadır.

 

Bursa Gürsu Cüneyt Yıldız Devlet Hastanesi

2016 yılında Bursa’da inşa edilen ve 13 bin m² kapalı inşaat alanına sahip olan Gürsu Cüneyt Yıldız Devlet Hastanesi, 75 yatak kapasitesi, 33 poliklinik, 4 yoğun bakım ünitesi ve 4 ameliyathanesi ile sağlık hizmeti sunmaktadır.

 

Ankara Erman Ilıcak Fen Lisesi

Ankara Erman Ilıcak Fen Lisesi kampüsünde öğrenci çalışma alanlarından, sosyal ve sportif alanlara kadar tüm ortamları nitelikli şekilde tasarlandı. Bölgenin eğitim kalitesine katkı sağlamayı amaçlayan projede 24 derslik, spor salonu ve 200 yataklı öğrenci pansiyonu yer alıyor. Proje de ayrıca laboratuvarlar, atölyeler, sosyal ve sportif alanlar da bulunuyor. Rönesans Eğitim Vakfı, Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Ankara Valiliği arasında imzalanan protokol çerçevesinde inşaatı tamamlanan Ankara Erman Ilıcak Fen Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılında açılışı gerçekleştirilerek Milli Eğitim Bakanlığı’na bağışlanmıştır. 


Darende Ayşe Ilıcak Anaokulu

3.326 m² Alanda 160 öğrenci kapasitesi, 8 derslik ve 1 destek eğitim odası ile oyun alanı, kümes alanı, ekim alanı, kum havuzu gibi farklı etkinlik alanlarını da barındırmakta olan Darende Ayşe Ilıcak Anaokulu; çocukların enerji ve dinamiğine uygun, erişilebilirliğin odak noktası olarak alındığı proje ile 2023 yılında inşa edilmiş; 2023-2024 eğitim öğretim yılında ise öğrencileri ile buluşmuştur.

Kullanıcı deneyiminizi artırmak için sitemizde çerezler kullanıyoruz. Çerez Aydınlatma Metni
Kapat