100
Rönesans Holding
Dünyanın önde gelen proje geliştirme ve inşaat grubu Rönesans, daha iyi bir gelecek inşa eder.
Türkiye, CIS ülkeleri ve Hollanda başta olmak üzere, Avrupa’dan Uzak Doğu ve Karayipler’e uzanan geniş bir coğrafyada; inşaat, gayrimenkul, sağlık, enerji ve petrokimya alanlarında ana müteahhit ve yatırımcı olarak faaliyet gösteriyoruz.
Websiteni
Seç
close
Ronesans.com a devam et
Anasayfa arrow Haberler & Makaleler arrow Rönesans Holding’e ENR’den Büyük Ödül
Ödüller / Listeler

Rönesans Holding’e ENR’den Büyük Ödül

11 Ağustos 2020
Rönesans Sağlık Yatırım ve Japon Sojitz ortaklığında Kamu Özel İş Birliği (PPP) modeliyle inşa edilen Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi, Engineering News Record’un (ENR) 8. kez düzenlediği “Küresel En İyi Projeler” yarışması “Sağlık Hizmetleri” kategorisinde, Merit Ödülü’ne layık görüldü.
Rönesans Sağlık Yatırım’ın Japon Sojitz ortaklığıyla hayata geçirdiği Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi’nin başarı hikayesi büyük bir ödülle taçlandı. Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi, 1917 yılından bu yana yayın hayatını sürdüren uluslararası inşaat sektörü dergisi ENR’ın 8. kez düzenlediği ve toplamda 6 kıtadan 21 farklı ülkede gerçekleştirilen projelerin değerlendirildiği “Küresel En İyi Projeler” yarışmasının “Sağlık Hizmetleri” kategorisinde Merit Ödülü’ne layık görüldü.

En iyi inşaat projelerine ve bu projeleri tasarlayan, inşa eden şirketlere yönelik “ENR Küresel En İyi Projeler” ödülleri, yarışma kapsamında sektör liderlerinden seçilen jüri tarafından; güvenlik, yenilikçilik ve ekip çalışması dahil olmak üzere beş kriter kullanarak değerlendiriliyor.

Sağlık yatırımında Türkiye’nin en önemli oyuncularından Rönesans Sağlık Yatırım’ın Japonya’nın en büyük yatırım ve ticaret şirketlerinden Sojitz ortaklığıyla 32 ay gibi rekor bir zamanda tamamlayarak açtığı Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi, son aylardaki pandemi krizi ortamına rağmen planlanan tarihten önce teslim edildi.

2 bin 682 yatak kapasitesiyle günde 32 bin 700 hastaya hizmet vermeye başlayan Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi, 1 milyon metrekarenin üzerinde alanıyla, sadece İstanbul’un değil, tüm bölgenin sağlık ihtiyaçlarına çözüm olmayı hedefliyor. Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi sahip olduğu 2 bin 68 adet sismik izolatörüyle dünyanın en büyük deprem izolatörlü binası unvanına da sahip.
Kullanıcı deneyiminizi artırmak için sitemizde çerezler kullanıyoruz. Çerez Aydınlatma Metni
Kapat