100
Rönesans Holding
Dünyanın önde gelen proje geliştirme ve inşaat grubu Rönesans, daha iyi bir gelecek inşa eder.
Türkiye, CIS ülkeleri ve Hollanda başta olmak üzere, Avrupa’dan Uzak Doğu ve Karayipler’e uzanan geniş bir coğrafyada; inşaat, gayrimenkul, sağlık, enerji ve petrokimya alanlarında ana müteahhit ve yatırımcı olarak faaliyet gösteriyoruz.
Websiteni
Seç
close
Ronesans.com a devam et
Anasayfa arrow Haberler arrow Rönesans Grup Şirketi Ballast Nedam’ın Sri Lanka’daki Temiz Su Projesi
Sürdürülebilirlik

Rönesans Grup Şirketi Ballast Nedam’ın Sri Lanka’daki Temiz Su Projesi

29 Şubat 2024
Rönesans'ın Hollanda’daki grup şirketi Ballast Nedam Sri Lanka’daki temiz su projesini hayata geçirdi ve 17.000 haneye temiz su ulaştırılıyor.

Rönesans Holding’in Grup Şirketi Ballast Nedam’ın Sri Lanka’daki Temiz Su Projesi  


Sri Lanka-ronesans holding.jpg (1.46 MB)

Rönesans Holding’in Hollanda’daki grup şirketi Ballast Nedam Sri Lanka’daki temiz su projesini hayata geçirdi.
 
Bu proje ile birlikte Hemmathagama bölgesindeki 7 köyde yaşayan yaklaşık 17.000 haneye temiz su ulaştırılıyor. 
 
Uzun yıllardır bu köylerde yaşayan yerli halk, su ihtiyacını köylerinden geçen nehirle karşılıyordu; ancak bu nehirdeki su, insan tüketimi için yeteri kadar temiz değildi. Yerel halkın dağlardaki göllerde bulunan temiz suya ulaşabilmesi için Hollanda merkezli inşaat şirketi Ballast Nedam’ın hayata geçirdiği su arıtma tesisi ve 111 kilometrelik boru ağı sayesinde artık 7 köyde yaşayan yaklaşık 100 bin kişi, dağlardaki temiz suya ulaşabiliyor. 

Sri Lanka-ronesans holding-2.webp (1.76 MB)

Aynı zamanda Ballast Nedam, yerel halka su arıtma sistemlerinin ve boruların bakımları konusunda da eğitim veriyor. Bu sayede, bu köylerde yaşayan insanlar su arıtma sistemini sorunsuz bir şekilde kullanmayı sürdürürken kendi ihtiyaçları için de gerekli bakımları yapabiliyorlar.
 

Rönesans Holding, Yeni Projelerle Büyümeye Devam Ediyor

Dünyada birbirinden farklı uzmanlıklar ve ileri mühendislik gerektiren projeleri hayata geçiren Rönesans Holding, Ballast Nedam ile uzak coğrafyalarda projeler gerçekleştiriyor. 

Rönesans Holding Yönetim Kurulu Başkanı İpek Ilıcak Kayaalp Rönesans Holding’in yeni projeleri ile ilgili, “Uluslararası finans ve ihracat kredi kuruluşları ile yıllar içinde oluşturduğumuz iş birliğiyle, yakın zamanda Sri Lanka'da gerçekleştirdiğimiz projeye benzer, dünyanın gelişmekte olan bölgelerine temiz su ve güvenli altyapı çözümleri ulaştırmak gibi sayısız yeni projeyi hayata geçirmeyi sürdüreceğiz.” dedi.

Rönesans Holding Hakkında

Merkezi Ankara’da bulunan Rönesans Holding, dünyanın en büyük müteahhitlik şirketlerinin sıralandığı ENR listesinde Avrupa’da 9. Sırada yer alırken, Türkiye’nin ise en büyük uluslararası müteahhitlik şirketidir. Türkiye ve Avrupa başta olmak üzere, Orta Asya ve Afrika'da 30'dan fazla ülkeye uzanan geniş bir coğrafyada 1993 yılından beri; inşaat, enerji, sağlık, gayrimenkul ve endüstriyel yatırımlar alanlarında ana müteahhit ve yatırımcı olarak faaliyet gösteren Rönesans Holding’in iştirakleri arasında Hollanda merkezli Ballast Nedam ve Almanya merkezli Heitkamp Industrial Solutions GmbH da bulunmaktadır.

Yenilikçi yapısıyla büyümeyi ve dayanıklılığı tüm operasyonlarının merkezine koyan, sürdürülebilirlik ve sosyal kalkınmaya öncelik veren Rönesans, burslar, akademik platformlar ve girişimlerle öğrencileri destekleyen projeler geliştirmiş, 2015'ten bu yana BM Küresel İlkeler Sözleşmesi'nin ve 2016'dan bu yana BM Kadının Güçlenmesi Prensipleri'nin imzacısı olmuştur. Rönesans Holding Başkanı Erman Ilıcak liderliğinde; uluslararası deneyimini, ileri mühendislik bilgisi ve finansal gücü bir araya getiren Rönesans Holding; ortakları GIC, Meridiam Infrastructure, Sojitz, Samsung C&T, TotalEnergies, ve Dünya Bankası kuruluşu IFC (grubun azınlık hissedarlarından) ile birlikte Türkiye ve yurt dışındaki öncü projelere 8 milyar Euro’nun üzerinde yatırım yapmıştır.


Kullanıcı deneyiminizi artırmak için sitemizde çerezler kullanıyoruz. Çerez Aydınlatma Metni
Kapat