Türkmenistan Mary Gübre Fabrikası | Rönesans Holding

Türkmenistan Mary Gübre Fabrikası

Türkmenistan’ın en büyük endüstriyel tesisi olma özelliğini taşıyan fabrika, Rönesans Endüstri Tesisleri’nin başarı hikayesinin önemli mihenk taşları arasındaki yerini aldı.

Endüstriyel İnşaat

Proje Durumu:

Tamamlandı


Yapım Yılı:

2011 - 2014


Lokasyon:

Mary, Türkmenistan


Türkmenistan'ın güneyinde yer alan Mary'de bulunan Amonyak ve Üre Üretim Tesisi, büyük ölçekli bir Turkmenhimiya Devlet Kurumu projesi. Tesis, Kawasaki Heavy Industries Ltd., Sojitz Corporation ve Rönesans Türkmen İnşaat Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi'nden oluşan konsorsiyum tarafından inşa edildi.

Kompleks, amonyak ve üre üretim tesisleri, elektrik güç üniteleri, su arıtma üniteleri, nitrojen üretim üniteleri, saha dışı tesisler ve mühendislik yapılarından oluşuyor. Yılda 400.000 ton amonyak ve 640.000 ton üre üretilen tesiste hammadde olarak yılda 500 milyon metreküp doğalgaz kullanılıyor.

Rönesans, binaların tasarımını, elektrik ve mühendislik sistemlerini ve tüm diğer altyapı tesislerini hayata geçirdi. Şirket ayrıca tesisin uluslararası proses ekipmanları tedariği, inşaatı, testi ve devreye alınmasını gerçekleştirdi.


DİĞER PROJELER