Rönesans Gençlerin “Pusula”sı Oldu

Fotoğraflar

Türkiye’nin aydınlık geleceğine ve gençlere inanan Rönesans Eğitim Vakfı, “Genç Keşif Programı Pusula” ile üniversiteden yeni mezun 100 gence Rönesans Holding ve bağlı grup şirketlerinde iş imkânı sundu. Pusula kapsamında gençler, 1 yıl boyunca Rönesans Holding ve Grup şirketlerinde istihdam edilerek iş hayatına hazırlanacak.

Rönesans Eğitim Vakfı (REV) yarınlarımızı şekillendirecek yetenekli gençlerin yetişmelerini sağlamak amacıyla, misyon edindiği eğitime destek projelerine bir yenisini daha ekledi. “Genç Keşif Programı Pusula”kapsamında, üniversitelerin iktisadi ve idari bilimler, mimarlık ve mühendislik fakültelerinin ilgili bölümlerinden yeni mezun olan 100 genç, 1 yıl süresince Rönesans Holding ve Grup Şirketlerinde istihdam edilerek iş hayatına hazırlanacak.

Türkiye’de, yeni mezunlara iş imkânı sağlayan kurumsal sosyal sorumluluk programları arasında şimdiden ilkler arasındaki yerini alan Pusula Programı ile gençlerin mesleki yeterlilik ve yetkinliklerinin geliştirilmesinin yanı sıra, iş kültürünü benimseyip çalışma hayatına tam olarak hazırlanmaları hedefleniyor.

156 Üniversiteden 11 bin başvuru

2016 yılı Mayıs ayında duyurusu yapılan program kapsamında, 12 ildeki 12 üniversitede düzenlenen seminerler vasıtasıyla binlerce gencimize ulaşıldı. Türkiye’nin 81 ilindeki, 156 üniversiteden, 11 bini aşkın başvuru yapılan proje kapsamında, İstanbul, Ankara, İzmir, Elazığ, Adana ve Samsun’da düzenlenen mülakatlar ile 1.000 gencimizle yüz yüze görüşme gerçekleştirildi.


DİĞER HABERLER