100
Rönesans Holding
Dünyanın önde gelen proje geliştirme ve inşaat grubu Rönesans, daha iyi bir gelecek inşa eder.
Türkiye, CIS ülkeleri ve Hollanda başta olmak üzere, Avrupa’dan Uzak Doğu ve Karayipler’e uzanan geniş bir coğrafyada; inşaat, gayrimenkul, sağlık, enerji ve petrokimya alanlarında ana müteahhit ve yatırımcı olarak faaliyet gösteriyoruz.
Websiteni
Seç
close
Ronesans.com a devam et
Anasayfa arrow Haberler & Makaleler arrow Rotterdam Blankenburg tünel projesi, Avrupa’da yılın anlaşması!
Ödüller / Listeler

Rotterdam Blankenburg tünel projesi, Avrupa’da yılın anlaşması!

14 Şubat 2019
Rönesans, Avrupa’nın en büyük PPP pazarlarından Hollanda’da, iştiraki Ballast Nedam ile önemli projelere imza atmaya devam ediyor. Bu projelerden “The Blankenburg Connection” (Blankenburg-Verbinding Kamu-Özel Ortaklığı Projesi), uluslararası anlaşmaların değerlendirildiği PFI (Project Finance International) tarafından Avrupa’da “Transport Deal of the Year” seçildi. Ödüller, 13 Şubat’ta Londra’da düzenlenen bir törenle şirketlere sunuldu.

Hollanda’nın en merkezi bölgelerinden Rotterdam’da yapımı süren proje, yollar ve tüneller ve otoyol bağlantılarından oluşurken, bölgeye erişimi de kolaylaştırması planlanıyor. İnşaatın yaklaşık 5.5 yılda tamamlanması planlanıyor; projenin 20 yıllık işletim hakkı bulunuyor. Proje bedeli yaklaşık 900 milyon euro olarak belirlenen “The Blankenburg Connection”,  böylece Hollanda’nın en büyük altyapı proje anlaşmaları arasında yer alıyor. Finans kuruluşları, kurumsal yatırımcılar ve Avrupa Yatırım Bankası (EIB) ile 2 yeni Koreli bankayı Hollanda’yla tanıştıran bu anlaşma, proje finansmanı sağlama başarısıyla yılın PFI ödülünü kazandı.
Kullanıcı deneyiminizi artırmak için sitemizde çerezler kullanıyoruz. Çerez Aydınlatma Metni
Kapat