100
Rönesans Holding
Dünyanın önde gelen proje geliştirme ve inşaat grubu Rönesans, daha iyi bir gelecek inşa eder.
Türkiye, CIS ülkeleri ve Hollanda başta olmak üzere, Avrupa’dan Uzak Doğu ve Karayipler’e uzanan geniş bir coğrafyada; inşaat, gayrimenkul, sağlık, enerji ve petrokimya alanlarında ana müteahhit ve yatırımcı olarak faaliyet gösteriyoruz.
Websiteni
Seç
close
Ronesans.com a devam et
Anasayfa arrow Haberler & Makaleler arrow Rönesans Holding ”İnşaat Sektörü” listesinde 1. sırada
Ödüller / Listeler

Rönesans Holding ”İnşaat Sektörü” listesinde 1. sırada

27 Ağustos 2021
Rönesans Holding, bugün Türkiye, CIS ülkeleri ve Hollanda başta olmak üzere, Avrupa’dan Uzak Doğu ve Karayipler’e uzanan geniş bir coğrafyada inşaat, gayrimenkul, sağlık, enerji ve petrokimya alanlarında ana müteahhit ve yatırımcı olarak faaliyet gösteriyor.

Bugün toplam 28 ülkede, 64 milletten 75 binin üzerinde çalışanıyla birlikte sürdürdüğü faaliyetlerle, Türkiye’ye ve bulunduğu her yere değer katmaya devam ediyor. Ağır sanayi tesisleri, altyapı projeleri, imalat sanayi tesisleri, kimyasal ve ilaç üretim tesisleri, yiyecek ve içecek işleme tesisleri, otomotiv ve makina fabrikaları, sağlık kompleksleri ve enerji santrallerinin yanı sıra alışveriş merkezleri, ofisler, oteller, konutlar ve karma yapılar inşa ediyor.

ENR’ın ‘Dünyanın En Büyük 250 Uluslararası Müteahhitleri’ listesinde 28’inci, Avrupa sıralamasında ise 9’uncu müteahhitlik şirketi olarak yer almaktadır. Uluslararası müteahhitliğin zirvesinde Türkiye’yi temsil etmeye devam eden Rönesans, Türk şirketleri arasında da liderliğini sürdürüyor.

Rönesans, gelirinin yüzde 70’ini yurt dışındaki projelerden elde ediyor


Grup, 2019 ve 2020 yıllarında konsolide cirosunun (iştiraklerin ve iş ortaklıklarının elde ettiği gelirlerdeki paylar hariç) sırasıyla yüzde 70’lik (3,8 milyar $) ve yüzde 72’lik kısımlarını (3,0 milyar $) Türkiye dışındaki ülkelerden elde etti. Pandemi etkisinin azalmasıyla birlikte bu yılın sonunda yurt dışı gelirlerinin, 2020 yılına kıyasla (USD bazında), yaklaşık yüzde 15 yükselmesi beklenmektedir.

Dünyanın ilk ve en’lerinde imzası bulunan Rönesans Holding, uluslararası arenadaki başarılarını, dünyada yeni bir enerji hattı açılmasını sağlayan Yamal LNG üretim Tesisi, dünyanın en uzun demiryolu tüneli Gotthard Base, Avrupa’nın en yüksek binası Lakhta Center, dünyanın en büyük deprem izolatörlü binası İstanbul Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi, Hollanda’nın en uzun kara tüneli Gaasperdammertunnel gibi geniş yelpazedeki önemli projeleriyle sürdürüyor.
Kullanıcı deneyiminizi artırmak için sitemizde çerezler kullanıyoruz. Çerez Aydınlatma Metni
Kapat