Biz Kimiz | Rönesans Holding

Biz Kimiz

Faaliyetlerimize 1993 yılında başladık. Bugün Türkiye, CIS ülkeleri ve Hollanda başta olmak üzere, Avrupa’dan Uzak Doğu ve Karayipler’e uzanan geniş bir coğrafyada; inşaat, gayrimenkul, sağlık, enerji ve petrokimya alanlarında ana müteahhit ve yatırımcı olarak faaliyet gösteriyoruz.


Kuruluşumuzdan bu yana, işimizi iyi yaparak, kendimizi sürekli geliştirerek ve verdiğimiz sözleri tutarak, inşaat sektörünü olumlu yönde dönüştürmek üzere tüm gücümüzle çalışıyoruz. İş çeşitliliğimizi çalışan çeşitliliğimiz ile destekliyor, gücümüzü 63 farklı ulustan, 18 binin üzerindeki Rönesanslıdan alıyoruz. Söz verdiğimiz ve hedeflediğimiz değişimin odağına çalışanlarımızı, onların sağlık ve güvenliğini yerleştiriyor, tüm paydaşlarımızla güç birliği içerisinde müşterilerimizin ihtiyaçlarını taahhüt ettiğimiz şekilde hayata geçiriyoruz.


Faaliyetlerimize uluslararası standartlarda kurumsal yönetim, müşteri memnuniyeti, sürdürülebilirlik ve kurumsal sosyal sorumluluk anlayışı ile yön veriyoruz. Faaliyet gösterdiğimiz her pazarda yenilikçi işlere imza atarak evrensel rekabet ilkeleri içinde kalıcı olmayı, sabırla ve adım adım büyümeyi öncelikli buluyoruz.


Uluslararası deneyimimizi, ileri mühendislik bilgimiz ve finansal gücümüz ile bir araya getirerek inşaat sektörünün ilk’lerine ve en’lerine imza atıyoruz:
Avrupa’nın en yüksek binası Lakhta Center, İsviçre Alpleri’nden geçen ve dünyanın en uzun ve en derin demiryolu tüneli Gotthard Base Tüneli, Hollanda’nın en uzun karayolu tüneli Gaasperdammertunnel, dünyanın en büyük doğalgazdan benzin üretim tesisi olan Türkmenistan GTG, Kuzey Kutup Denizi’nde yer alan ve dünyanın en büyük betonarme yüzer doğalgaz platformu olan Arctic LNG, dünyada yeni bir enerji hattı açılmasını sağlayan Yamal LNG üretim tesisleri, Karayipler’deki hastane projeleri, Sri Lanka SuArıtma Tesisleri ve Türkiye’de dünyanın en büyük deprem izolatörlü yapısı olan Başakşehir Çam ve Sakura Hastanesi, bugüne kadar inşa ettiğimiz yüzlerce projeden birkaçı… Son 15 yıldan bu yana, Engineering News Record (ENR) tarafından yayınlanan”Dünyanın En Büyük Uluslararası Müteahhitlik Firmaları” listesinde yer alıyoruz. ENR 2021’e göre dünyanın en büyük 28’inci, Avrupa’nın ise 9. uluslararası müteahhitlik firmasıyız.


Türkiye’de bugüne kadar ortaklarımız ile birlikte toplam 5,7 milyar Euro büyüklüğünde yatırım hayata geçirdik. Bu yatırımlar için 1,6 milyar Euro tutarında doğrudan yabancı yatırımın ve 3,2 milyar Euro tutarında yabancı finans kuruluşlarından edinilen proje finansman kredisinin ülkeye girmesini sağladık.


Rönesans Holding’in inşaat sektöründe dünyanın en büyük 10 kuruluşu arasında yer almasını hedefliyoruz.