Mega Silk Way | Rönesans Holding

Mega Silk Way

Kazakistan’ın Astana şehrinde yer alan bir diğer Rönesans projesi Mega Silk Way, 100 ülkeden 2 milyon kişinin ziyaret ettiği Expo 2017 kapsamında inşa edildi.

Altyapı - Üstyapı İnşaatı

Proje Durumu:

Tamamlandı


Yapım Yılı:

2014 - 2017


Alan:

140.000 m²


Lokasyon:

Astana, Kazakistan


Kazakistan’ın Astana şehrinde yer alan bir diğer Rönesans projesi Mega Silk Way, 100 ülkeden 2 milyon kişinin ziyaret ettiği Expo 2017 kapsamında inşa edildi. 140.000 metrekare inşa alanıyla Kazakistan’ın en büyük alışveriş merkezi konumunda olan Mega Silk Way’in tasarımında dünyaca ünlü İngiliz mimarlık şirketi, Chapman Taylor’ın imzası bulunuyor.

Projede, moda galerisi, dükkanlar, 10 salonlu bir sinema, süpermarket ve çocuklar için Happylon Eğlenme Parkı yer alıyor. Alışveriş merkezinin içinde bulunan yapay göl çevresindeki restoran ve kafeler şehrin buluşma noktalarından birine dönüşmüş durumda.

Komplekste bulunan 800 metrekarelik alana kurulu ve 400 koltuklu buz pateni pisti, yeni bir konser ve sirk alanına dönüşecek. Nazarbayev Üniversitesi ve hızlı otobüs istasyonuyla yeraltından bağlantısı bulunan tesis, 2.050 araçlık otoparkıyla tüm şehre hizmet sunuyor.


DİĞER PROJELER