Garagum Çok Amaçlı Otel ve İş Merkezi

Türkmenistan’ın başkenti Aşkabat’ta 2018 yılının Eylül ayında başlayan Garagum Projesi, bölgenin ilk çok amaçlı otel ve iş merkezi olarak hizmete açıldı.

Gayrimenkul

Proje Durumu:

Tamamlandı


Yapım Yılı:

2018 - 2021


Alan:

68.900 m²


28.573 m²

Kapalı Alan


Lokasyon:

Aşkabat, Türkmenistan


Tasarımında, dünyanın en geniş su kanalı olan Garagum Kanalı’nın da geçtiği ve kapladığı alan bakımından dünyanın en büyük çöllerinden Garagum Çölü’nden esinlenildi.

Proje, Aşkabat Uluslararası Havaalanı’na en yakın mesafede konumlanırken, şehir merkezine ise sadece 10 km uzaklıkta. 28.573’ü kapalı olmak üzere, toplam 68.900 metrekare inşaat alanına sahip olan tesis, teknik katla birlikte toplam 8 kata sahip. 204 kişilik kapasiteye sahip otelde, 17 adet Standart, 8 adet Suit, 47 adet Lüks, 14 adet Süper Lüks ve 1 adet VIP olmak üzere toplam 87 oda bulunuyor. Mimarisi, lüks imkanları ve konumuyla bölgenin “en özel” projelerinden Garagum’da; çok amaçlı iş merkezi, 500 kişilik banket salonu, ana restoran, kahvaltı salonu, a’la carte restoran, üst düzey devlet yetkilileri için çalışma ve görüşme odaları ile uluslararası konferans ve forumlara ev sahipliği yapabilecek kongre salonu da bulunmaktadır. İlave olarak, konukların hizmetine sunulan hediyelik eşya mağazaları, banka şubesi, güzellik salonları ile fitness salonu, kapalı yüzme havuzu, Türk hamamı, sauna, jakuzi, buhar ve buz odaları ve SPA bölümü de mevcut.

DİĞER PROJELER