100
Rönesans Holding
Dünyanın önde gelen proje geliştirme ve inşaat grubu Rönesans, daha iyi bir gelecek inşa eder.
Türkiye, CIS ülkeleri ve Hollanda başta olmak üzere, Avrupa’dan Uzak Doğu ve Karayipler’e uzanan geniş bir coğrafyada; inşaat, gayrimenkul, sağlık, enerji ve petrokimya alanlarında ana müteahhit ve yatırımcı olarak faaliyet gösteriyoruz.
Websiteni
Seç
close
Ronesans.com a devam et
Anasayfa arrow Haberler arrow Rönesans'tan, ilk Blockchain tabanlı Yeşil Enerji Sertifikası
Sürdürülebilirlik

Rönesans'tan, ilk Blockchain tabanlı Yeşil Enerji Sertifikası

21 Nisan 2021
Çevre dostu yaklaşımıyla enerjiyi yenilenebilir kaynaklardan üreten ve çalışmalarına devam ederken gelecek nesilleri önemseyen Rönesans Enerji, Uluslararası Enerji Sertifikası (I-REC) ticaretini blockchain (blok zinciri) üzerinden gerçekleştiren ilk lisanslı elektrik üretim şirketi oldu.
Yenilikçi yaklaşımıyla müşterilerine yenilenebilir enerji kaynakları sunan Rönesans Enerji, sektöre yön veren çalışmalarına devam ediyor. Uluslararası Enerji Serfitikası (I-REC) ticaretini blockchain altyapısı ile gerçekleştirmeye başlayan Rönesans Enerji, yeşil enerji üretim çalışmalarıyla sürdürülebilir bir gelecek hedefliyor.

6 farklı hidroelektrik santrali ile yüzde yüz yenilenebilir enerjiden elektrik üreten Rönesans Enerji, uluslararası geçerliliği olan I-REC sertifikası ile çevreye ve doğaya saygılı tüm kurumsal tüketicilere, elektriği Rönesans Enerji’den alıp almamasına bakılmaksızın yenilenebilir enerji kullandıklarını kanıtlama imkânı sunuyor.

Şifrelenmiş işlem takibini sağlayan blockchain teknolojisi, verilerin güvenli bir şekilde korunmasına ve işlenmesinde kullanılıyor. Enerji sektöründe de sıklıkla kullanılacağı öngörülen bu dijital ağdaki ticaretler, dijital kimlikler üzerinden gerçekleşiyor. Dijital teknolojiyi yakından takip eden Rönesans Enerji de artık Uluslararası Enerji Sertifikası ticaretini Foton Yenilenebilir Enerji Platformu Blockchain Uygulaması üzerinden gerçekleştiriyor.

Doğal kaynaklara değer veren Rönesans Enerji, gelecek nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakmak için bu alandaki çalışmalarına devam ediyor.

Rönesans Holding Hakkında

Merkezi Ankara’da bulunan Rönesans Holding, dünyanın en büyük müteahhitlik şirketlerinin sıralandığı ENR listesinde Avrupa’da 9. Sırada yer alırken, Türkiye’nin ise en büyük uluslararası müteahhitlik şirketidir. Türkiye ve Avrupa başta olmak üzere, Orta Asya ve Afrika'da 30'dan fazla ülkeye uzanan geniş bir coğrafyada 1993 yılından beri; inşaat, gayrimenkul, sağlık, enerji, petrokimya alanlarında ana müteahhit ve yatırımcı olarak faaliyet gösteren Rönesans Holding’in iştirakleri arasında Hollanda merkezli Ballast Nedam ve Almanya merkezli Heitkamp Industrial Solutions GmbH da bulunmaktadır.

Yenilikçi yapısıyla büyümeyi ve dayanıklılığı tüm operasyonlarının merkezine koyan, sürdürülebilirlik ve sosyal kalkınmaya öncelik veren Rönesans, burslar, akademik platformlar ve girişimlerle öğrencileri destekleyen projeler geliştirmiş, 2015'ten bu yana BM Küresel İlkeler Sözleşmesi'nin ve 2016'dan bu yana BM Kadının Güçlenmesi Prensipleri'nin imzacısı olmuştur. Rönesans Holding Başkanı Erman Ilıcak liderliğinde; uluslararası deneyimini, ileri mühendislik bilgisi ve finansal gücü bir araya getiren Rönesans Holding; ortakları GIC, Meridiam Infrastructure, Sojitz, Samsung C&T, TotalEnergies, ve Dünya Bankası kuruluşu IFC (grubun azınlık hissedarlarından) ile birlikte Türkiye ve yurt dışındaki öncü projelere 8 milyar Euro’nun üzerinde yatırım yapmıştır.


Kullanıcı deneyiminizi artırmak için sitemizde çerezler kullanıyoruz. Çerez Aydınlatma Metni
Kapat