100
Rönesans Holding
Dünyanın önde gelen proje geliştirme ve inşaat grubu Rönesans, daha iyi bir gelecek inşa eder.
Türkiye, CIS ülkeleri ve Hollanda başta olmak üzere, Avrupa’dan Uzak Doğu ve Karayipler’e uzanan geniş bir coğrafyada; inşaat, gayrimenkul, sağlık, enerji ve petrokimya alanlarında ana müteahhit ve yatırımcı olarak faaliyet gösteriyoruz.
Websiteni
Seç
close
Ronesans.com a devam et
Anasayfa arrow Haberler arrow Rönesans Sağlık Yatırım Projesi Gaziantep Şehir Hastanesi Kapılarını Açtı!
Haber

Rönesans Sağlık Yatırım Projesi Gaziantep Şehir Hastanesi Kapılarını Açtı!

30 Ekim 2023
Rönesans Sağlık Yatırım, Meridiam, Samsung C&T ve İstanbul Portföy iş birliğiyle hayata geçirilen Gaziantep Şehir Hastanesi sağlık hizmeti sunmak üzere kapılarını açtı.

Gaziantep Şehir Hastanesi Projesi

Rönesans Sağlık Yatırım, Meridiam, Samsung C&T ve İstanbul Portföy iş birliğiyle hayata geçirilen Gaziantep Şehir Hastanesi, tüm bölgeye sağlık hizmeti sunmak üzere kapılarını açtı.   

Sağlık Bakanlığı tarafından Kamu Özel İş birliği modeli ile gerçekleştirilmiş olan Gaziantep Şehir Hastanesi, 1875 yatak kapasitesi ile şehrin yanı sıra tüm bölgeye hizmet vermektedir. Gaziantep ilinin Şahinbey ilçesinde 330.090 m² arsa üzerine kurulan hastane, 638.088 m² inşaat alanına sahiptir.

Günlük 45.000 ziyaretçiye ev sahipliği yapan Gaziantep Şehir Hastanesi’ne tramvay ve halk otobüsleri ile ulaşım sağlanıyor. Hastane; Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi, Yüksek Güvenlikli Adli Psikiyatri Hastanesi ve Ana Hastane içerisinde bulunan KVC ve Onkoloji Hastanesi, Genel Hastane, Genel ve Psikiyatri Hastanesi, Kadın ve Çocuk Hastanesi bölümlerinden oluşmaktadır.

Projenin çevre dostu mühendislik yaklaşımı ve enerji tasarruf çözümleriyle tasarlanması, Gaziantep Şehir Hastanesi'nin sürdürülebilirlik odağını temsil etmektedir.

Rönesans Holding ve Samsung C&T Gaziantep Şehir Hastanesi’nde Buluştu

gaziantep_sehir_hastanesi_ronesans holding 2.jpg (801 KB)

Rönesans Holding ve Samsung C&T Gaziantep'te bir araya geldi. 

Rönesans Holding Başkanı Erman Ilıcak, Gaziantep Şehir Hastanesi projesindeki iş ortaklarında Güney Kore’li Samsung C&T Başkanı ve CEO’su Oh Sechul ve Samsung C&T Bölge Başkanı Kim Jungwook ile birlikte Gaziantep Şehir Hastanesi’ni ziyaret etti.

gaziantep_sehir_hastanesi_ronesans holding 3.jpg (938 KB) 
Gaziantep Şehir Hastanesi Projesi, 2022 yılında Rönesans Sağlık Yatırım, Meridiam, Samsung C&T ve İstanbul Portföy ile birlikte hayata geçirilmek üzere devralınmış ve planlanan bitiş süresinden önce 2023 yılında faaliyete başlamıştır.

Rönesans Holding Hakkında

Merkezi Ankara’da bulunan Rönesans Holding, dünyanın en büyük müteahhitlik şirketlerinin sıralandığı ENR listesinde Avrupa’da 9. Sırada yer alırken, Türkiye’nin ise en büyük uluslararası müteahhitlik şirketidir. Türkiye ve Avrupa başta olmak üzere, Orta Asya ve Afrika'da 30'dan fazla ülkeye uzanan geniş bir coğrafyada 1993 yılından beri; inşaat, gayrimenkul, sağlık, enerji, petrokimya alanlarında ana müteahhit ve yatırımcı olarak faaliyet gösteren Rönesans Holding’in iştirakleri arasında Hollanda merkezli Ballast Nedam ve Almanya merkezli Heitkamp Industrial Solutions GmbH da bulunmaktadır.

Yenilikçi yapısıyla büyümeyi ve dayanıklılığı tüm operasyonlarının merkezine koyan, sürdürülebilirlik ve sosyal kalkınmaya öncelik veren Rönesans, burslar, akademik platformlar ve girişimlerle öğrencileri destekleyen projeler geliştirmiş, 2015'ten bu yana BM Küresel İlkeler Sözleşmesi'nin ve 2016'dan bu yana BM Kadının Güçlenmesi Prensipleri'nin imzacısı olmuştur. Rönesans Holding Başkanı Erman Ilıcak liderliğinde; uluslararası deneyimini, ileri mühendislik bilgisi ve finansal gücü bir araya getiren Rönesans Holding; ortakları GIC, Meridiam Infrastructure, Sojitz, Samsung C&T, TotalEnergies, ve Dünya Bankası kuruluşu IFC (grubun azınlık hissedarlarından) ile birlikte Türkiye ve yurt dışındaki öncü projelere 8 milyar Euro’nun üzerinde yatırım yapmıştır.


Kullanıcı deneyiminizi artırmak için sitemizde çerezler kullanıyoruz. Çerez Aydınlatma Metni
Kapat