100
Rönesans Holding
Dünyanın önde gelen proje geliştirme ve inşaat grubu Rönesans, daha iyi bir gelecek inşa eder.
Türkiye, CIS ülkeleri ve Hollanda başta olmak üzere, Avrupa’dan Uzak Doğu ve Karayipler’e uzanan geniş bir coğrafyada; inşaat, gayrimenkul, sağlık, enerji ve petrokimya alanlarında ana müteahhit ve yatırımcı olarak faaliyet gösteriyoruz.
Websiteni
Seç
close
Ronesans.com a devam et
Anasayfa arrow Haberler arrow Rönesans Gençlerin “Pusula”sı Oldu
Haber

Rönesans Gençlerin “Pusula”sı Oldu

30 Kasım 2016
Türkiye’nin aydınlık geleceğine ve gençlere inanan Rönesans Eğitim Vakfı, “Genç Keşif Programı Pusula” ile üniversiteden yeni mezun 100 gence Rönesans Holding ve bağlı grup şirketlerinde iş imkânı sundu. Pusula kapsamında gençler, 1 yıl boyunca Rönesans Holding ve Grup şirketlerinde istihdam edilerek iş hayatına hazırlanacak.
Rönesans Eğitim Vakfı (REV) yarınlarımızı şekillendirecek yetenekli gençlerin yetişmelerini sağlamak amacıyla, misyon edindiği eğitime destek projelerine bir yenisini daha ekledi. “Genç Keşif Programı Pusula”kapsamında, üniversitelerin iktisadi ve idari bilimler, mimarlık ve mühendislik fakültelerinin ilgili bölümlerinden yeni mezun olan 100 genç, 1 yıl süresince Rönesans Holding ve Grup Şirketlerinde istihdam edilerek iş hayatına hazırlanacak.

Türkiye’de, yeni mezunlara iş imkânı sağlayan kurumsal sosyal sorumluluk programları arasında şimdiden ilkler arasındaki yerini alan Pusula Programı ile gençlerin mesleki yeterlilik ve yetkinliklerinin geliştirilmesinin yanı sıra, iş kültürünü benimseyip çalışma hayatına tam olarak hazırlanmaları hedefleniyor.


156 Üniversiteden 11 bin başvuru

2016 yılı Mayıs ayında duyurusu yapılan program kapsamında, 12 ildeki 12 üniversitede düzenlenen seminerler vasıtasıyla binlerce gencimize ulaşıldı. Türkiye’nin 81 ilindeki, 156 üniversiteden, 11 bini aşkın başvuru yapılan proje kapsamında, İstanbul, Ankara, İzmir, Elazığ, Adana ve Samsun’da düzenlenen mülakatlar ile 1.000 gencimizle yüz yüze görüşme gerçekleştirildi.

Rönesans Holding Hakkında

Merkezi Ankara’da bulunan Rönesans Holding, dünyanın en büyük müteahhitlik şirketlerinin sıralandığı ENR listesinde Avrupa’da 9. Sırada yer alırken, Türkiye’nin ise en büyük uluslararası müteahhitlik şirketidir. Türkiye ve Avrupa başta olmak üzere, Orta Asya ve Afrika'da 30'dan fazla ülkeye uzanan geniş bir coğrafyada 1993 yılından beri; inşaat, enerji, sağlık, gayrimenkul ve endüstriyel yatırımlar alanlarında ana müteahhit ve yatırımcı olarak faaliyet gösteren Rönesans Holding’in iştirakleri arasında Hollanda merkezli Ballast Nedam ve Almanya merkezli Heitkamp Industrial Solutions GmbH da bulunmaktadır.

Yenilikçi yapısıyla büyümeyi ve dayanıklılığı tüm operasyonlarının merkezine koyan, sürdürülebilirlik ve sosyal kalkınmaya öncelik veren Rönesans, burslar, akademik platformlar ve girişimlerle öğrencileri destekleyen projeler geliştirmiş, 2015'ten bu yana BM Küresel İlkeler Sözleşmesi'nin ve 2016'dan bu yana BM Kadının Güçlenmesi Prensipleri'nin imzacısı olmuştur. Rönesans Holding Başkanı Erman Ilıcak liderliğinde; uluslararası deneyimini, ileri mühendislik bilgisi ve finansal gücü bir araya getiren Rönesans Holding; ortakları GIC, Meridiam Infrastructure, Sojitz, Samsung C&T, TotalEnergies, ve Dünya Bankası kuruluşu IFC (grubun azınlık hissedarlarından) ile birlikte Türkiye ve yurt dışındaki öncü projelere 8 milyar Euro’nun üzerinde yatırım yapmıştır.


Kullanıcı deneyiminizi artırmak için sitemizde çerezler kullanıyoruz. Çerez Aydınlatma Metni
Kapat