100
Rönesans Holding
Dünyanın önde gelen proje geliştirme ve inşaat grubu Rönesans, daha iyi bir gelecek inşa eder.
Türkiye, CIS ülkeleri ve Hollanda başta olmak üzere, Avrupa’dan Uzak Doğu ve Karayipler’e uzanan geniş bir coğrafyada; inşaat, gayrimenkul, sağlık, enerji ve petrokimya alanlarında ana müteahhit ve yatırımcı olarak faaliyet gösteriyoruz.
Websiteni
Seç
close
Ronesans.com a devam et
Anasayfa arrow Haberler arrow Bramske van Bejima Rönesans Holding Yönetim Kuruluna Atandı
Haber

Bramske van Bejima Rönesans Holding Yönetim Kuruluna Atandı

09 Kasım 2023
Rönesans, Bramske van Beijma – Dudok van Heel'in yenilenebilir enerji ve net sıfır taahhütlerine liderlik etmek üzere yönetim kuruluna katılacağını duyurdu.
Rönesans Holding Bramske Van Bejima’yı Yönetim Kuruluna Atadı 

Rönesans Holding, şirketin sürdürülebilirlik hedeflerine liderlik etmek üzere Bramske van Beijma'yı yönetim kuruluna atadı. 

Yönetim kuruluna atanan Bramske Rönesans’ın sürdürülebilirlik hedeflerine liderlik edecek. 

Rönesans Holding, Bramske van Beijma – Dudok van Heel'in yenilenebilir enerji ve net sıfır taahhütlerine liderlik etmek üzere yönetim kuruluna katılacağını ve sürdürülebilirlik lideri olarak görev yapacağını duyurdu. Sürdürülebilirlik konusunda uzman bir ismin atanması, Rönesans Holding’in 2040 yılına kadar net sıfır hedefine ulaşma ve 2030 yılına kadar karbon emisyonunu %55 oranında azaltma konusundaki kararlılığının altını çiziyor. 

Kurumsal Sosyal Sorumluluk (KSS) alanında on yılı aşkın süredir başarıyla liderlik yapan Bramske, alanındaki proje entegrasyonları konusunda geniş bir deneyime sahip. Rönesans Holding’in Hollanda merkezli inşaat şirketi Ballast Nedam’da KSS - Dijital Dönüşüm - İnovasyon Direktörü görevini sürdüren Bramske, geniş bir yelpazeye yayılan sürdürülebilirlik projelerini başarıyla hayata geçiriyor. Aktif KSS ve sürdürülebilirlik politikaları geliştirmek, dijital dönüşüm ve inovasyonu sürdürülebilirlik bağlamında yönetmek, girişim ve projeleri hayata geçirirken şirketin temel değerlerini korumak Bramske’nin uzmanlık alanları arasında yer alıyor.  

Bramske Şirketin Emisyon Azaltma Hedeflerine Odaklanacak 

Bramske, Rönesans’ta sürdürülebilirlik alanında üstlendiği bu yeni pozisyon kapsamında şirketin emisyon azaltma ve net sıfır hedeflerine ulaşması için çeşitli projeler geliştirip hayata geçirecek. Sosyal sorumluluk ve sürdürülebilirliği temel ilkeleri arasında konumlandıran Rönesans, Türkiye genelinde emisyon azaltma ve yeşil enerjiye geçiş konularına öncülük etme hedefiyle pazar lideri konumunu sürdürüyor.
 
Bramske van Beijma – Dudok van Heel yaptığı açıklamada, “Rönesans Holding için sürdürülebilirliğe liderlik ederek böylesine önemli bir görevi üstlendiğim ve yönetim kuruluna atandığım için büyük mutluluk duyuyorum. Rönesans sürdürülebilirliği temel ilkeleri arasına aldı ve bugüne kadar bu kapsamda önemli projeler hayata geçirdi. Hollanda’da edindiğim deneyimlerle burada devam eden çalışmalara yeni bir soluk getirmek, sürdürülebilir girişimlere ve projelere yatırım yapma ve bunları ileri taşıma çabasına katkıda bulunmak için sabırsızlanıyorum,” dedi. 

Bramske Ballast Nedam’daki Görevine de Devam Edecek 

Bramske, Ballast Nedam'da Kurumsal Sosyal Sorumluluk ve Dijital Dönüşüm ve İnovasyon Direktörü olarak yeşil enerji, enerji dönüşümü ve temiz su entegrasyonları alanlarında bir dizi önemli projeye liderlik ettiği görevine devam edecek.  
Ballast Nedam’ın büyük etki yaratacak sürdürülebilirlik hedeflerini hayata geçirmede önemli rolü olan Bramske, Ballast Nedam’ın sürdürülebilirlik yolculuğunda liderlik görevini bugüne kadar başarıyla yerine getirdi. “Ballast Nedam’da kendimize kesin bir tarih belirledik: 2030 yılına kadar tüm şantiye alanlarımızı %100 karbon nötr hale getirmeyi hedefliyoruz. Atığı mümkün olduğunca azaltıyor, döngüsellik seviyesini artırıyoruz. 2040 yılına kadar bir adım daha ileri giderek enerji-nötr olmayı planlıyoruz.”  

Bramske, Ballast Nedam bünyesindeki şantiyelerde bugüne kadar CO2 emisyonunu azaltma konusunda büyük çaba sarf ederek mümkün olan her yerde biyoyakıt ve elektrikli makinelerin kullanılması ve değer odaklı şirketlerle birlikte çalışmaya özen gösterilmesine öncülük etti.  
Hollanda Rotterdam’da Princess Amalia Limanı’nda Hochtief ve Van Oord şirketleriyle ortak gerçekleştirilen 24 kilometrelik rıhtım inşaatı projesinde Emission-Free Network Infrastructure (ENI) ile iş birliği yapılmasına liderlik etti.
 
Bramske aynı zamanda Ballast Nedam’ın güneş panelleri ve rüzgar türbinlerinden enerji üreterek şirket içinde yeşil enerjiye geçişine öncülük etti; şirket 2021 yılından bu yana tüm ofislerinde, şantiyelerinde ve üretimde %100 yeşil enerji kullanıyor. 

Yönetim Kurulu Başkanı İpek Ilıcak Kayaalp Memnuniyetini Dile Getirdi
 

Yönetim Kurulu Başkanı İpek Ilıcak Kayaalp şunları söyledi: “Rönesans olarak holding genelinde sürdürülebilirlik çalışmalarına liderlik etmesi için Bramske'nin yönetim kuruluna katılmasından mutluluk duyuyoruz. Bugüne kadar hayata geçirdiği projelerden edindiği deneyimlerle Rönesans Holding ve tüm grup şirketlerimiz için büyük fayda sağlayacağına inanıyoruz.” 

Tüm bunların da ötesinde, Ballast Nedam’ın Rotterdam’da Princess Amalia Limanı genişletme ihalesini kazanmasında büyük payı olan Bramske’nin küresel ölçekte yarattığı etki dikkat çekiyor

Rotterdam, bu proje ile Avrupa'nın en büyük limanı olma konusundaki kararlılığını sürdürüyor. Bramske'nin liderliğinde şantiyelerde sürdürülebilir bir yaklaşım benimsendi. Artık inşaat sırasında kullanılan makineler, normal dizele kıyasla CO2 emisyonunu %90 oranında azaltan Hidrojenle İşlenmiş Bitkisel Yağ (HVO) ile çalışıyor. Ayrıca Ballast Nedam bünyesinde ağırlıklı olarak elektrikli vinç ve 'yeşil' elektrik kullanılıyor. Böylece bir inşaat ve geliştirme şirketi olarak, müşterilerinin hedefleri doğrultusunda zararlı emisyonları azaltma sorumluluğu paylaşılıyor. Projede kullanılan ECOncrete blokları ise su altı biyoçeşitliliğini canlandırmak amacıyla iki farklı noktada yapay resif görevi görüyor.

Rönesans Holding Hakkında

Merkezi Ankara’da bulunan Rönesans Holding, dünyanın en büyük müteahhitlik şirketlerinin sıralandığı ENR listesinde Avrupa’da 9. Sırada yer alırken, Türkiye’nin ise en büyük uluslararası müteahhitlik şirketidir. Türkiye ve Avrupa başta olmak üzere, Orta Asya ve Afrika'da 30'dan fazla ülkeye uzanan geniş bir coğrafyada 1993 yılından beri; inşaat, gayrimenkul, sağlık, enerji, petrokimya alanlarında ana müteahhit ve yatırımcı olarak faaliyet gösteren Rönesans Holding’in iştirakleri arasında Hollanda merkezli Ballast Nedam ve Almanya merkezli Heitkamp Industrial Solutions GmbH da bulunmaktadır.

Yenilikçi yapısıyla büyümeyi ve dayanıklılığı tüm operasyonlarının merkezine koyan, sürdürülebilirlik ve sosyal kalkınmaya öncelik veren Rönesans, burslar, akademik platformlar ve girişimlerle öğrencileri destekleyen projeler geliştirmiş, 2015'ten bu yana BM Küresel İlkeler Sözleşmesi'nin ve 2016'dan bu yana BM Kadının Güçlenmesi Prensipleri'nin imzacısı olmuştur. Rönesans Holding Başkanı Erman Ilıcak liderliğinde; uluslararası deneyimini, ileri mühendislik bilgisi ve finansal gücü bir araya getiren Rönesans Holding; ortakları GIC, Meridiam Infrastructure, Sojitz, Samsung C&T, TotalEnergies, ve Dünya Bankası kuruluşu IFC (grubun azınlık hissedarlarından) ile birlikte Türkiye ve yurt dışındaki öncü projelere 8 milyar Euro’nun üzerinde yatırım yapmıştır.


Kullanıcı deneyiminizi artırmak için sitemizde çerezler kullanıyoruz. Çerez Aydınlatma Metni
Kapat