100
Rönesans Holding
Dünyanın önde gelen proje geliştirme ve inşaat grubu Rönesans, daha iyi bir gelecek inşa eder.
Türkiye, CIS ülkeleri ve Hollanda başta olmak üzere, Avrupa’dan Uzak Doğu ve Karayipler’e uzanan geniş bir coğrafyada; inşaat, gayrimenkul, sağlık, enerji ve petrokimya alanlarında ana müteahhit ve yatırımcı olarak faaliyet gösteriyoruz.
Websiteni
Seç
close
Ronesans.com a devam et
Anasayfa arrow Haberler arrow Ballast Nedam ve Rönesans SEAL Sürdürülebilir Ürün Ödülü’nü Kazandı
Ödüller / Listeler

Ballast Nedam ve Rönesans SEAL Sürdürülebilir Ürün Ödülü’nü Kazandı

07 Mayıs 2024
Rönesans Holding, Hollanda'daki grup şirketi Ballast Nedam tarafından yürütülen Jonas Projesi ile SEAL Sürdürülebilir Ürün Ödülü’nü kazandığını açıkladı.

Ballast Nedam ve Rönesans Holding SEAL Sürdürülebilir Ürün Ödülü’nü Kazandı

Ödül, Jonas Projesi'nin sürdürülebilir kentsel yaşam konusundaki kararlılığının göstergesi niteliğinde.

Rönesans Holding, Hollanda'daki grup şirketi Ballast Nedam tarafından yürütülen Jonas Projesi ile SEAL Sürdürülebilir Ürün Ödülü’nü kazandı. Bu ödül, sürdürülebilir bir gelecek için ‘amaç odaklı’ tasarlanmış yenilikçi ve etkili ürünleri onurlandırıyor.

Amsterdam'ın IJburg limanında yer alan yeni ikonik bina Jonas’ta 83 ev sahibi oturuyor; bünyesinde ayrıca 190 orta segment kiralık stüdyo daire ve sosyal tesis barındırıyor. Jonas bilinçli sürdürülebilir bina alanının öncülüğünü yapıyor. Binanın yenilikçi tasarımı, düzensiz açıklıklar ve çinko cephe kaplama ile elmas şeklinde bir yapı ve yükseltilmiş cephe gibi özelliklere sahip; bu da yapıya benzersiz bir dokunuş katıyor.

Ballast Nedam Kurumsal Sosyal Sorumluluk ve Dijital İnovasyon Direktörü ve Rönesans Holding Yönetim Kurulu Üyesi Bramske van Beijma şu açıklamayı yaptı: "Jonas Projesi ile SEAL Sürdürülebilir Ürün Ödülü’nü aldık; çok mutluyuz. Bu ödül projelerimizde sürdürülebilir yaşam ve altyapıya verdiğimiz önemi ve kararlılığımızı ifade ediyor. Rönesans Holding ve Ballast Nedam olarak, çevreye duyarlı yaşama öncelik vermenin ve sürdürülebilirlik önlemlerini en başından itibaren projelerimize entegre etmenin önemine inanıyoruz. Sürdürülebilirliği sonradan projelerimize eklemek yerine, toplum odaklı düşünüyor ve sürdürülebilirliği temel prensibimiz olarak kabul ediyoruz. Sürdürülebilirlik konusundaki kararlı tutumumuz ile projeler üretmeye devam edeceğiz.”

Jonas projesinin temelinde sağlıklı yaşam, sürdürülebilir malzeme ve enerji verimliliği var. Yapının iki ana malzemesi ahşap ve sürdürülebilir betondan oluşuyor. Ballast Nedam ayrıca inşaat atıklarını yedi geri dönüştürülebilir gruba ayrıştırarak %97’lik bir atık ayrıştırma oranı elde etti ve BREEAM sertifikasına hak kazandı.

Projede, topluluk etkileşimini teşvik eden ortak kanyon yolu sayesinde çevreyle entegrasyon eşsiz bir biçimde sağlanıyor. Doğal bitki örtüsü ve midye resifi gibi ekolojik girişimler olumlu çevresel etkiyi artırıyor. Çevre bilincine vurgu yapan diğer özellikler arasında güneş panelleri, düşük sıcaklıkta ısıtma ve topluluk etkileşimine odaklanma yer alıyor. 

Jonas’ın sürdürülebilirlik alanında her açıdan standartları yükseltmesi ve kentsel yaşam konusundaki yenilikçi yaklaşımı bu ödülü almasının altında yatan en önemli sebeplerden. Proje, eşsiz ve sürdürülebilir simge yapılar inşa etmek konusunda uzman olan, Ballast Nedam'ın yerel iş birimlerinden Ballast Nedam West tarafından hayata geçirildi.

SEAL Ödülleri Başkanı ve Kurucusu Matt Harney yaptığı açıklamada, "Entegrasyon ve Etki, 2024 SEAL Sürdürülebilirlik Ödülleri'nin öne çıkan temalarıydı. Bu yıl, sürdürülebilir etki yaratmak için teknoloji, tasarım ve inovasyonun nasıl muhteşem bir şekilde bir araya geldiğine tanık olduk,” dedi. 

“Kuruluşların Çevresel, Sosyal ve Kurumsal Yönetişime hem finansal hem de insan kaynağı yatırımı yapması ve bu ödülleri kazananların bütüncül yaklaşımları süreçlerin ilerlemesi açısından büyük önem taşıyor.”

2024 yılı SEAL Sürdürülebilirlik Ödülü sahipleri arasında British Airways, Disney, Dow, Lenovo, Sephora, Microsoft ve Qualcomm gibi tanınmış markaların yanı sıra Beewise, Enervee ve FloWater gibi yüksek büyüme oranına sahip start-up ve scale-up’lar yer alıyor.

SEAL Sürdürülebilirlik Ödülleri hakkında detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Rönesans Holding Hakkında

Merkezi Ankara’da bulunan Rönesans Holding, dünyanın en büyük müteahhitlik şirketlerinin sıralandığı ENR listesinde Avrupa’da 9. Sırada yer alırken, Türkiye’nin ise en büyük uluslararası müteahhitlik şirketidir. Türkiye ve Avrupa başta olmak üzere, Orta Asya ve Afrika'da 30'dan fazla ülkeye uzanan geniş bir coğrafyada 1993 yılından beri; inşaat, gayrimenkul, sağlık, enerji, petrokimya alanlarında ana müteahhit ve yatırımcı olarak faaliyet gösteren Rönesans Holding’in iştirakleri arasında Hollanda merkezli Ballast Nedam ve Almanya merkezli Heitkamp Industrial Solutions GmbH da bulunmaktadır.

Yenilikçi yapısıyla büyümeyi ve dayanıklılığı tüm operasyonlarının merkezine koyan, sürdürülebilirlik ve sosyal kalkınmaya öncelik veren Rönesans, burslar, akademik platformlar ve girişimlerle öğrencileri destekleyen projeler geliştirmiş, 2015'ten bu yana BM Küresel İlkeler Sözleşmesi'nin ve 2016'dan bu yana BM Kadının Güçlenmesi Prensipleri'nin imzacısı olmuştur. Rönesans Holding Başkanı Erman Ilıcak liderliğinde; uluslararası deneyimini, ileri mühendislik bilgisi ve finansal gücü bir araya getiren Rönesans Holding; ortakları GIC, Meridiam Infrastructure, Sojitz, Samsung C&T, TotalEnergies, ve Dünya Bankası kuruluşu IFC (grubun azınlık hissedarlarından) ile birlikte Türkiye ve yurt dışındaki öncü projelere 8 milyar Euro’nun üzerinde yatırım yapmıştır.


Kullanıcı deneyiminizi artırmak için sitemizde çerezler kullanıyoruz. Çerez Aydınlatma Metni
Kapat