100
Rönesans Holding
Dünyanın önde gelen proje geliştirme ve inşaat grubu Rönesans, daha iyi bir gelecek inşa eder.
Türkiye, CIS ülkeleri ve Hollanda başta olmak üzere, Avrupa’dan Uzak Doğu ve Karayipler’e uzanan geniş bir coğrafyada; inşaat, gayrimenkul, sağlık, enerji ve petrokimya alanlarında ana müteahhit ve yatırımcı olarak faaliyet gösteriyoruz.
Websiteni
Seç
close
Ronesans.com a devam et
Anasayfa arrow Haberler arrow 23 Nisan Malatya Yaşam Kent’te Coşkuyla Kutlandı!
Haber

23 Nisan Malatya Yaşam Kent’te Coşkuyla Kutlandı!

23 Nisan 2024
Rönesans Holding ve Rönesans Eğitim Vakfı Gönüllüleri, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında Malatya Yaşam Kent’teki çocuklar için özel etkinlikler düzenledi.

23 Nisan Malatya Yaşam Kent’te Coşkuyla Kutlandı

6 Şubat depremlerinin gerçekleştiği ilk günden bu yana çalışmalarını hız kesmeden sürdüren Rönesans Holding ve Rönesans Eğitim Vakfı, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında 1.500’den fazla çocuğun yaşadığı Malatya Yaşam Kent’te çocuklar için özel etkinlikler düzenledi. Rönesans Holding ve Rönesans Eğitim Vakfı (REV) Gönüllüleri’nin destekleri ile düzenlenen etkinliklere birçok Malatya Yaşam Kentli katılım gösterdi.

ronesans holding_23nisan_1.jpg (2.17 MB)

İki gün süren etkinliklerin ilk gününde, Rönesans Holding ve Rönesans Eğitim Vakfı Gönüllüleri’nin katkılarıyla kütüphane kurulumu ve sinema gösterimi gerçekleşti. Rönesans Holding tarafından 6 Şubat depremlerinin hemen ardından kurulan ve 5 bin 500 kişiye yuva olan Malatya Yaşam Kent’te; psikososyal destek, çocuk ve genç alanları gibi birçok özelliği bünyesinde barındıran sosyal alanlara kitaplık ve kitap bağışları yapıldı.

ronesans holding_23nisan_3.jpg (1.07 MB)

ronesans holding_23nisan_4.jpg (2.45 MB)

Etkinliğin ikinci gününde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın coşkuyla kutlandığı 23 Nisan Şenliği düzenlendi. Yüz boyama standı, çanta ve oyuncak boyama etkinlikleri, çeşitli şişme oyun parkları, top havuzu, oyun parkuru ve son olarak uçurtma etkinlikleri gerçekleşti. 

ronesans holding_23nisan_2.jpg (2.95 MB)

Rönesans Holding Deprem Bölgelerinde Çalışmalarını Sürdüyor

Rönesans Holding, depremin ilk gününden itibaren alanlarında uzman ulusal ve uluslararası sivil toplum kuruluşları ile etkisi yüksek proje iş birlikleri gerçekleştirmeye devam ediyor.

Malatya ve Adıyaman’da hayata geçirdiği 10.000’e yakın kişiye hem yuva hem de kadın ve çocukları merkeze alan bir yaşam alanı oluşturan Rönesans Holding, bölgede yaptığı birinci yıl değerlendirmesinin ardından Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu, UNFPA’in Malatya ve Kahramanmaraş’ta kadınlar için oluşturduğu “güvenli alanları” destekleyeceğini Mart ayında duyurdu. Kadın Sağlığı Danışma Merkezi” olarak adlandırılan bu alanlarda; kadın sağlığı, gebelik takibi, doğum öncesi ve sonrası bakım, güvenli annelik ve hijyen konularında temel desteklerin yanı sıra, psikososyal destek de dahil olmak üzere kadınlara yönelik toplumsal cinsiyete dayalı şiddeti önleme ve müdahale hizmetleri sağlanıyor. 

Rönesans Holding, bölgede faaliyet gösteren UNICEF, UNFPA ve KODA gibi tüm kurumlar, sivil toplum kuruluşları ve gönüllüller ile ilk günkü özen ve yoğunlukla çalışmalarına devam ediyor.


Rönesans Holding Hakkında

Merkezi Ankara’da bulunan Rönesans Holding, dünyanın en büyük müteahhitlik şirketlerinin sıralandığı ENR listesinde Avrupa’da 9. Sırada yer alırken, Türkiye’nin ise en büyük uluslararası müteahhitlik şirketidir. Türkiye ve Avrupa başta olmak üzere, Orta Asya ve Afrika'da 30'dan fazla ülkeye uzanan geniş bir coğrafyada 1993 yılından beri; inşaat, gayrimenkul, sağlık, enerji, petrokimya alanlarında ana müteahhit ve yatırımcı olarak faaliyet gösteren Rönesans Holding’in iştirakleri arasında Hollanda merkezli Ballast Nedam ve Almanya merkezli Heitkamp Industrial Solutions GmbH da bulunmaktadır.

Yenilikçi yapısıyla büyümeyi ve dayanıklılığı tüm operasyonlarının merkezine koyan, sürdürülebilirlik ve sosyal kalkınmaya öncelik veren Rönesans, burslar, akademik platformlar ve girişimlerle öğrencileri destekleyen projeler geliştirmiş, 2015'ten bu yana BM Küresel İlkeler Sözleşmesi'nin ve 2016'dan bu yana BM Kadının Güçlenmesi Prensipleri'nin imzacısı olmuştur. Rönesans Holding Başkanı Erman Ilıcak liderliğinde; uluslararası deneyimini, ileri mühendislik bilgisi ve finansal gücü bir araya getiren Rönesans Holding; ortakları GIC, Meridiam Infrastructure, Sojitz, Samsung C&T, TotalEnergies, ve Dünya Bankası kuruluşu IFC (grubun azınlık hissedarlarından) ile birlikte Türkiye ve yurt dışındaki öncü projelere 8 milyar Euro’nun üzerinde yatırım yapmıştır.


Kullanıcı deneyiminizi artırmak için sitemizde çerezler kullanıyoruz. Çerez Aydınlatma Metni
Kapat