100
Rönesans Holding
Dünyanın önde gelen proje geliştirme ve inşaat grubu Rönesans, daha iyi bir gelecek inşa eder.
Türkiye, CIS ülkeleri ve Hollanda başta olmak üzere, Avrupa’dan Uzak Doğu ve Karayipler’e uzanan geniş bir coğrafyada; inşaat, gayrimenkul, sağlık, enerji ve petrokimya alanlarında ana müteahhit ve yatırımcı olarak faaliyet gösteriyoruz.
Websiteni
Seç
close
Ronesans.com a devam et
Anasayfa arrow Haberler & Makaleler arrow Rönesans, projeleriyle farklı coğrafyalarda
Haber

Rönesans, projeleriyle farklı coğrafyalarda

30 Kasım 2021
Rönesans Holding, köklü ve uluslararası geçmişi olan Hollanda grup şirketi Ballast Nedam ile dünyanın farklı coğrafyalarında sürdürülebilir projeler hayata geçirmeye devam ediyor. Ballast Nedam, ayrıca robotik, bilişim çalışmaları ve yapay zeka araştırmaları için Hollanda’da bir merkez kuruyor.

İNŞAAT, gayrimenkul, sağlık, enerji, ağır sanayi, petrokimya alanlarında faaliyet gösteren Rönesans Holding, ilaç, gıda gibi farklı sektörler için endüstri tesisleri, altyapı projeleri, sağlık kompleksleri, enerji santralleri, alışveriş merkezleri ve karma yapılar inşa ediyor. Dünyada birbirinden farklı uzmanlıklar ve ileri mühendislik gerektiren projeleri hayata geçiren Rönesans, Ballast Nedam ile de uzak coğrafyalarda projeler gerçekleştiriyor.

SRI LANKA’DA YEDİ KÖYDE 17 BIN AILEYE TEMIZ İÇME SUYU

Bu kapsamda Rönesans’ın grup şirketi olan Ballast Nedam, Hemmathagama bölgesinde 7 köyde bulunan 17 bin kişinin temiz içme suyuna ulaşmasını sağlayacak bir projeyi hayata geçiriyor.

Tamamen yeni bir boru hattı ağına bağlı ve hem yeraltında hem yer üstünde kurulacak düzenekle su arıtma tesisi inşaatını yürüten Ballast Nedam, projeyi yüksek kalite ölçüleri çerçevesinde yürütüyor.

ST. MARTIN ADASI HAVALİMANİ RENOVASYON VE MODERNİZASYONU

Karayip Denizi’nin kuzeydoğusunda yer alan, St. Martin Adası’nın 2017 yılında Irma Kasırgası sebebiyle ciddi şekilde hasar gören Prenses Julianna Uluslararası Havaalanı yine Ballast Nedam tarafından yenilenerek modernize ediliyor. Ballast Nedam’ın ana yüklenicisi olduğu ve yerel halka istihdam sağlayacak proje, doğal afetlere dayanıklı olacak şekilde tasarlanıyor ve projede 300 km/saat rüzgâr hızına dayanan bir tavan inşa ediliyor.

Yapay zeka merkezi: MindLabs

Ballast Nedam, robotik, bilişim çalışmaları ve yapay zeka araştırmaları için Hollanda’da çok önemli bir merkez kuruyor. Rönesans’ın Hollanda grup şirketi Ballast Nedam, Tilburg’da ‘MindLabs’ adıyla altı katlı bir kompleks hayata geçirecek. Mevcut bir yapının dönüştürüleceği proje ofisler, eğitim ve medya gibi faaliyetler için geniş alan sunuyor veşeffaf bir yapı olarak inşa ediliyor.
Kullanıcı deneyiminizi artırmak için sitemizde çerezler kullanıyoruz. Çerez Aydınlatma Metni
Kapat