100
Rönesans Holding
Dünyanın önde gelen proje geliştirme ve inşaat grubu Rönesans, daha iyi bir gelecek inşa eder.
Türkiye, CIS ülkeleri ve Hollanda başta olmak üzere, Avrupa’dan Uzak Doğu ve Karayipler’e uzanan geniş bir coğrafyada; inşaat, gayrimenkul, sağlık, enerji ve petrokimya alanlarında ana müteahhit ve yatırımcı olarak faaliyet gösteriyoruz.
Websiteni
Seç
close
Ronesans.com a devam et
Anasayfa arrow Projeler arrow Yatırım arrow Kale Regülatörü ve HES
Enerji Yatırımları iconEnerji Yatırımları

Kale Regülatörü ve HES

Proje Durumu Tamamlandı
Yapım Yılı 2011 - 2013
Alan/Kapasite 30 MW
Lokasyon Amasya, Türkiye
Amasya ili sınırları içerisinde yer alan Kale Regülatörü ve HES projesinin inşaatına 2011 yılında başlanmıştır. Yeşilırmak Nehri üzerinde bulunan projenin geçici kabulü Mart 2013 tarihinde yapılmış ve proje işletmeye alınmıştır.
kale-regulatoru-ve-hes
Amasya ili sınırları içerisinde yer alan Kale Regülatörü ve HES projesinin inşaatına 2011 yılında başlanmıştır. Yeşilırmak Nehri üzerinde bulunan projenin geçici kabulü Mart 2013 tarihinde yapılmış ve proje işletmeye alınmıştır. Her biri 10 MWm gücündeki 3 adet düşey kaplan türbini içeren proje, toplam 30,00 MWm kurulu güce sahiptir. 110 m³/sn proje debisinden ve 36,5 m brüt düşüden faydalanılarak projenin yıllık 109 GWh enerji üretmesi hedeflenmektedir.

Rönesans Holding’in grup şirketlerinden Avkal Enerji’nin yatırımcısı olduğu projenin ana inşaat işleri yüklenicisi Rönesans Teknik İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş.’ dir.


Kullanıcı deneyiminizi artırmak için sitemizde çerezler kullanıyoruz. Çerez Aydınlatma Metni
Kapat