100
Rönesans Holding
Dünyanın önde gelen proje geliştirme ve inşaat grubu Rönesans, daha iyi bir gelecek inşa eder.
Türkiye, CIS ülkeleri ve Hollanda başta olmak üzere, Avrupa’dan Uzak Doğu ve Karayipler’e uzanan geniş bir coğrafyada; inşaat, gayrimenkul, sağlık, enerji ve petrokimya alanlarında ana müteahhit ve yatırımcı olarak faaliyet gösteriyoruz.
Websiteni
Seç
close
Ronesans.com a devam et
Anasayfa arrow Projeler arrow Yatırım arrow Gaziantep Şehir Hastanesi
Kamu Özel İşbirliği Yatırımları iconKamu Özel İşbirliği Yatırımları

Gaziantep Şehir Hastanesi

Proje Durumu Devam Ediyor
Yapım Yılı 2022-2024
Alan/Kapasite 638.000 m²
Lokasyon Gaziantep Türkiye
Gaziantep Şehir Hastanesi Projesi, Sağlık Bakanlığı tarafından Kamu Özel İşbirliği modeli ile gerçekleştirilmekte olup, tesisin 1875 yatak kapasitesi ile şehrin yanı sıra tüm bölgeye hizmet vermesi planlanmaktadır. Projenin, Gaziantep ilinin Şahinbey ilçesinde, toplam 330.009 m² arsa alanı üzerine kurulması planlanmaktadır.
gaziantep-sehir-hastanesi
Gaziantep Şehir Hastanesi; Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi, Yüksek Güvenlikli Adli Psikiyatri Merkezi ve Ana Hastane içerisinde bulunan KVC ve Onkoloji Hastanesi, Genel Hastane, Genel ve Psikiyatri Hastanesi, Kadın ve Çocuk Hastanesi bölümlerinden oluşmaktadır.

• Ana Hastane: 1625 yatak

• Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi: 150 yatak

• Yüksek Güvenlikli Adli Psikiyatri: 100 yatak

Projede 60 yatak kapasiteli Yenidoğan Bakım Ünitesi, 4 yatak kapasiteli Yanık Yoğun Bakım Ünitesi ile birlikte 265 yatak kapasiteli Yoğun Bakım Ünitesi ve ayrıca Yanık Yoğun Bakım Ünitesinde 16 adet de hasta yatak odasının hizmet vermesi planlanmaktadır.

Tesis kapsamında 20 Yatak kapasiteli Kemik İliği Ünitesi, 30 adet koltuklu Hemodiyaliz Ünitesi ve 40 adet koltuklu Kemoterapi Ünitesinin de hizmet vermesi planlanmaktadır.

Projenin çevreye duyarlı mühendislik yaklaşımı ve enerji tasarrufu çözümleri ile dünyanın en prestijli yeşil bina sertifikalarından biri olan LEED Gold Sertifika alması planlanmaktadır.

Kullanıcı deneyiminizi artırmak için sitemizde çerezler kullanıyoruz. Çerez Aydınlatma Metni
Kapat