100
Rönesans Holding
Dünyanın önde gelen proje geliştirme ve inşaat grubu Rönesans, daha iyi bir gelecek inşa eder.
Türkiye, CIS ülkeleri ve Hollanda başta olmak üzere, Avrupa’dan Uzak Doğu ve Karayipler’e uzanan geniş bir coğrafyada; inşaat, gayrimenkul, sağlık, enerji ve petrokimya alanlarında ana müteahhit ve yatırımcı olarak faaliyet gösteriyoruz.
Websiteni
Seç
close
Ronesans.com a devam et
Anasayfa arrow Projeler arrow Yatırım arrow Gaziantep Şehir Hastanesi
Kamu Özel İş Birliği Yatırımları iconKamu Özel İş Birliği Yatırımları

Gaziantep Şehir Hastanesi

Proje Durumu Tamamlandı
Yapım Yılı 2022-2023
Alan/Kapasite 638.000 m²
Lokasyon Gaziantep, Türkiye
Gaziantep Şehir Hastanesi, Sağlık Bakanlığı tarafından Kamu Özel İş birliği modeli ile gerçekleştirilmiş olup, 1875 yatak kapasitesi ile şehrin yanı sıra tüm bölgeye hizmet vermektedir. Proje, Gaziantep ilinin Şahinbey ilçesinde, toplam 330.090 m² arsa alanı üzerine kurulmuş olup, 638.088 m² inşaat alanına sahiptir.
gaziantep-sehir-hastanesi
Gaziantep Şehir Hastanesi’ne 6.000’i çalışan olmak üzere günde 45.000 ziyaret gerçekleşmektedir.

Şehir Merkezine 7 km uzaklıkta olan Gaziantep Şehir Hastanesine tramvay ve halk otobüsleri ile kolaylıkla ulaşım sağlanabilmektedir.

Gaziantep Şehir Hastanesi; Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi, Yüksek Güvenlikli Adli Psikiyatri Hastanesi ve Ana Hastane içerisinde bulunan KVC ve Onkoloji Hastanesi, Genel Hastane, Genel ve Psikiyatri Hastanesi, Kadın ve Çocuk Hastanesi bölümlerinden oluşmaktadır.

• Ana Hastane: 1.625 yatak

• Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi : 150 yatak

• Yüksek Güvenlikli Adli Psikiyatri Hastanesi: 100 yatak

Gaziantep Şehir Hastanesi’nde 60 kuvöz kapasiteli Yenidoğan Bakım Ünitesi, 6 yatak kapasiteli Yanık Yoğun Bakım Ünitesi ve 199 yatak kapasiteli Yoğun Bakım Ünitesi hizmet vermektedir.

Tesis kapsamında, 64 adet Ameliyathane, 6 tanesi mobil olmak üzere 16 X-Ray cihazı, 334 poliklinik ve 178 işlem/destek odası bulunmaktadır

Buna ek olarak tesiste, 20 yatak kapasiteli Kemik İliği Ünitesi, 30 adet koltuklu Hemodiyaliz Ünitesi ve 50 adet koltuklu Kemoterapi Ünitesi ve 14 normal yatak kapasiteli Yanık Merkezi bulunmaktadır.

Gaziantep Şehir Hastanesi Projesi çevreye duyarlı mühendislik yaklaşımı ve enerji tasarruf çözümleri ile tasarlanmıştır.

Gaziantep Şehir Hastanesi Projesi, 2022 yılında Rönesans Sağlık Yatırım, Meridiam, Samsung C&T ve İstanbul Portföy ile birlikte hayata geçirilmek üzere devralınmış ve planlanan bitiş süresinden bir sene önce 2023 yılında faaliyete başlamıştır.

Kullanıcı deneyiminizi artırmak için sitemizde çerezler kullanıyoruz. Çerez Aydınlatma Metni
Kapat