100
Rönesans Holding
Dünyanın önde gelen proje geliştirme ve inşaat grubu Rönesans, daha iyi bir gelecek inşa eder.
Türkiye, CIS ülkeleri ve Hollanda başta olmak üzere, Avrupa’dan Uzak Doğu ve Karayipler’e uzanan geniş bir coğrafyada; inşaat, gayrimenkul, sağlık, enerji ve petrokimya alanlarında ana müteahhit ve yatırımcı olarak faaliyet gösteriyoruz.
Websiteni
Seç
close
Ronesans.com a devam et
Anasayfa arrow Projeler arrow İnşaat arrow Türkmenistan Bakanlık Binaları
Altyapı - Üstyapı İnşaatları iconAltyapı - Üstyapı İnşaatları

Türkmenistan Bakanlık Binaları

Proje Durumu Tamamlandı
Yapım Yılı 2011 - 2013
Alan/Kapasite 52.247 m²
Lokasyon Aşkabat, Türkmenistan
Türkmenistan’da önemli kamu projelerine imza atan Rönesans, 52.000 metrekare üzerine inşa edilen bu üç önemli bakanlık binası projelerini de başarıyla tamamladı.
turkmenistan-bakanlik-binalari
Türkmenistan’da önemli kamu projelerine imza atan Rönesans, 52.000 metrekare üzerine inşa edilen bu üç önemli bakanlık binası projelerini de başarıyla tamamladı.

200 çalışana sahip Türkmenistan Otomobil Ulaştırma Bakanlığı, 270 çalışana sahip Türkmenistan Demiryolu Ulaştırma Bakanlığı ve 186 çalışana sahip Türkmenistan Endüstriyel Kompleksi’nin yer aldığı projede, idari binalar ile çevreleyen arazinin peyzaj işleri Rönesans tarafından tamamlandı.

Şehrin ana bulvarında yer alan bu 15 katlı lüks binalar, ileri teknolojiyle donatıldığı gibi, modern mimariyi ulusal çizgilerle birleştiren tasarımıyla da fark yaratıyor. Üç binanın cephesi “Beyaz Şehir-Aşkabat” konseptine uygun olarak, beyaz İtalyan mermeri ile kaplandı. Binaların açılış törenleri, 15 Ekim 2013 tarihinde düzenlendi.

Kullanıcı deneyiminizi artırmak için sitemizde çerezler kullanıyoruz. Çerez Aydınlatma Metni
Kapat