100
Rönesans Holding
Dünyanın önde gelen proje geliştirme ve inşaat grubu Rönesans, daha iyi bir gelecek inşa eder.
Türkiye, CIS ülkeleri ve Hollanda başta olmak üzere, Avrupa’dan Uzak Doğu ve Karayipler’e uzanan geniş bir coğrafyada; inşaat, gayrimenkul, sağlık, enerji ve petrokimya alanlarında ana müteahhit ve yatırımcı olarak faaliyet gösteriyoruz.
Websiteni
Seç
close
Ronesans.com a devam et
Anasayfa arrow Projeler arrow İnşaat arrow Turkmenhimiya Mary Amonyak ve Üre Üretim Tesisleri
Endüstriyel İnşaatlar iconEndüstriyel İnşaatlar

Turkmenhimiya Mary Amonyak ve Üre Üretim Tesisleri

Proje Durumu Tamamlandı
Yapım Yılı 2011 – 2014
Alan/Kapasite Yıllık 400.000 ton amonyak ve 640.000 ton üre
Lokasyon Mary, Türkmenistan
Türkmenistan’ın en büyük endüstriyel tesisi olma özelliğini taşıyan fabrika, Rönesans Endüstri Tesisleri’nin başarı hikayesinin önemli mihenk taşları arasındaki yerini aldı.
turkmenhimiya-mary-amonyak-ve-ure-uretim-tesisleri
Türkmenistan'ın güneyinde yer alan Mary'de bulunan Amonyak ve Üre Üretim Tesisi, büyük ölçekli bir Turkmenhimiya Devlet Kurumu projesi. Tesis, Kawasaki Heavy Industries Ltd., Sojitz Corporation ve Rönesans Türkmen İnşaat Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi'nden oluşan konsorsiyum tarafından inşa edildi.

Kompleks, amonyak ve üre üretim tesisleri, elektrik güç üniteleri, su arıtma üniteleri, nitrojen üretim üniteleri, saha dışı tesisler ve mühendislik yapılarından oluşuyor. Yılda 400.000 ton amonyak ve 640.000 ton üre üretilen tesiste hammadde olarak yılda 500 milyon metreküp doğalgaz kullanılıyor.


Kullanıcı deneyiminizi artırmak için sitemizde çerezler kullanıyoruz. Çerez Aydınlatma Metni
Kapat