100
Rönesans Holding
Dünyanın önde gelen proje geliştirme ve inşaat grubu Rönesans, daha iyi bir gelecek inşa eder.
Türkiye, CIS ülkeleri ve Hollanda başta olmak üzere, Avrupa’dan Uzak Doğu ve Karayipler’e uzanan geniş bir coğrafyada; inşaat, gayrimenkul, sağlık, enerji ve petrokimya alanlarında ana müteahhit ve yatırımcı olarak faaliyet gösteriyoruz.
Websiteni
Seç
close
Ronesans.com a devam et
Anasayfa arrow Projeler arrow İnşaat arrow Galaxi Tower
Altyapı - Üstyapı İnşaatları iconAltyapı - Üstyapı İnşaatları

Galaxi Tower

Proje Durumu Devam Ediyor
Yapım Yılı 2018 - 2023
Alan/Kapasite
Lokasyon Utrecht, Hollanda
Ballast Nedam Utrecht’te, yeraltı otoparkı olan, içinde 254 odalı lüks Amrâth Hôtel’in yanı sıra 317 lüks konut barındıran, 92 metre yüksekliğinde bir kule inşa ediyor. Tamamen seramik kaplı kule, çatı bahçeleri ile dikkat çekiyor.

Binanın inşatında, inşaat çukuru duvarlarını oluştururken titreşimli sac kazıklar ve delinmiş temel kazıklar yerine titreşimsiz bulamaç duvar teknikleri kullanılıyor. Temel ve üç bodrum kat geleneksel inşaat yöntemleri ile inşa edilecek. Diğer katlar, tünel inşaatı yöntemleri kullanılarak inşa edilecek; duvarlar ve yerler kutu görünümlü dev yapının içinde hazırlanacak.

Çatı bahçeleri, Galaxy Tower'ın yeşil karakterini vurguluyor. Çatılarda ve cephede bulunan güneş panelleriyle kule, yüksek sürdürülebilirlik özelliklerine sahip. Yeraltında sıcak ve soğuk hava deposu bulunan yapının 317 dairesinde gaz kullanılmıyor. Galaxy Tower projesi tamamlandığında, Utrecht'teki Jaarbeursplein'e yeşil katkı sağlayacak.


https://www.ballast-nedam.com/what-we-do/projects/2021/galaxy-tower
galaxi-tower

Kullanıcı deneyiminizi artırmak için sitemizde çerezler kullanıyoruz. Çerez Aydınlatma Metni
Kapat