100
Rönesans Holding
Dünyanın önde gelen proje geliştirme ve inşaat grubu Rönesans, daha iyi bir gelecek inşa eder.
Türkiye, CIS ülkeleri ve Hollanda başta olmak üzere, Avrupa’dan Uzak Doğu ve Karayipler’e uzanan geniş bir coğrafyada; inşaat, gayrimenkul, sağlık, enerji ve petrokimya alanlarında ana müteahhit ve yatırımcı olarak faaliyet gösteriyoruz.
Websiteni
Seç
close
Ronesans.com a devam et
Anasayfa arrow Projeler arrow İnşaat arrow Doğalgazdan Benzin Üretim Tesisi (GTG) Projesi
Endüstriyel İnşaatlar iconEndüstriyel İnşaatlar

Doğalgazdan Benzin Üretim Tesisi (GTG) Projesi

Proje Durumu Tamamlandı
Yapım Yılı 2014 – 2019
Alan/Kapasite 1 milyar 785 milyon metreküp doğalgaz işleme ve 600 bin ton ЕСО-93 benzin üretimi
Lokasyon Ahal, Türkmenistan
Turkmengas Devlet Kurumu için Ahal-Ovadandepe’de hayata geçirilen Doğalgazdan Benzin Üretim Tesisi’nin inşaatı 2014 yılında başladı ve Kawasaki Heavy Industries Ltd. ve Rönesans Endüstri Tesisleri İnşaat Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi'nden oluşan konsorsiyum tarafından gerçekleştirildi.

Ünlü Topsoe (Danimarka) teknolojisi ile tasarlanan tesis yılda 1 milyar 785 milyon metreküp doğalgaz işliyor ve 600 bin ton ЕСО-93 benzin üretiyor. Proje kısmen Japonya Uluslararası İşbirliği Bankası (JBIC) kredisiyle finanse edildi. Bu büyük ölçekli endüstriyel tesis "Dünyanın İlk Doğalgazdan Benzin Üreten Tesisi" olarak Guinness Rekorlar Kitabı’na girdi ve inovatif niteliği Birleşik Krallık Kimya Mühendisleri Akademisi (IChemE) tarafından doğrulandı. Tesis Haziran 2019'da devreye alındı.
dogalgazdan-benzin-uretim-tesisi-gtg-projesi


Kullanıcı deneyiminizi artırmak için sitemizde çerezler kullanıyoruz. Çerez Aydınlatma Metni
Kapat