İzmir Optimum Alışveriş Merkezi | Rönesans Holding

İzmir Optimum Alışveriş Merkezi

Türkiye’nin üçüncü büyük kenti İzmir’in Gaziemir ilçesinde yer alan İzmir Optimum AVM, Mart 2012‘de kapılarını ziyaretçilerine açtı.

Gayrimenkul

Proje Durumu:

Tamamlandı


Yapım Yılı:

2012


Alan:

86.000 m²


Lokasyon:

İzmir, Türkiye


30 Mart 2012’de outlet konseptinde kapılarını ziyaretçilerine açan ve İzmir’in en popüler alışveriş merkezi olan İzmir Optimum, 31 Mart 2017 tarihinde ‘Yenileme ve Genişleme’ projesi sonunda outlet konseptinden çıkarak regular AVM konseptinde İzmir’in ve Ege Bölgesinin en büyük Alışveriş Merkezi olarak hizmet vermeye devam etmektedir.

İzmir Optimum; 82.698 m2 kiralanabilir alanında 247 mağazası, 3.000 araçlık kapalı otoparkı, sinema salonları, bowling, buz pisti, açık teraslı kafe ve restoranları, farklı yaş grupları için toplamda 2.850 m2’lik ücretsiz çocuk oyun parkları ile ziyaretçilerine sosyal ve kültürel bir yaşam alanı sunmaktadır.

Türkiye’nin 3. büyük şehri İzmir’in, şehir merkezi ve Adnan Menderes Havalimanı arasında konumlanmış olan Gaziemir ilçesinde yer alan ve Ege Bölgesi’nin en büyük alışveriş merkezi Optimum; ilçenin kuzeyinde ve Ege Serbest Bölgesi’nin tam karşısında yer almaktadır.

Ödül/Sertifika:

2021 TSE COVID-19 Güvenli Hizmet Belgesi

2020 TSE COVID-19 Güvenli Hizmet Belgesi

2019 BREEAM In-Use “Olağanüstü Başarı Ödülü”

ICSC SOLAL MARKETING 2018

Altın Ödül: Elele Kafe “Avrupa’nın En iyi Sosyal Sorumluluk Projesi”

ICSC 2018

Yenileme ve Genişleme (Büyük AVM) kategorisinde Avrupa’nın en iyi Alışveriş Merkezi Ödülü

MarCom 2018

Platinum Ödül: Film Galaları “Yılın Pazarlama Kampanyası kategorisi”

The Stevie Awards 2018

İki Farklı Kategoride Bronz Ödül: Film Galaları, ‘’Yılın Pazarlama Kampanyası ve Sanat ve Eğlence dalında Yılın Halkla İlişkiler Etkinliği’’

İki Farklı Kategoride Gümüş ve Bronz Ödül: Elele Kafe, ’En İyi Tüketici Etkinliği ve Avrupa’da Yılın Kurumsal Sosyal Sorumluluk Programları’’

Sürdürülebilir İşletme ve Sürdürülebilir Yönetim Sertifikası / “Outstanding” BREEAM In-Use


DİĞER PROJELER