100
Rönesans Holding
Dünyanın önde gelen proje geliştirme ve inşaat grubu Rönesans, daha iyi bir gelecek inşa eder.
Türkiye, CIS ülkeleri ve Hollanda başta olmak üzere, Avrupa’dan Uzak Doğu ve Karayipler’e uzanan geniş bir coğrafyada; inşaat, gayrimenkul, sağlık, enerji ve petrokimya alanlarında ana müteahhit ve yatırımcı olarak faaliyet gösteriyoruz.
Websiteni
Seç
close
Ronesans.com a devam et
Anasayfa arrow Haberler arrow İstanbul'da 2 bin 68 Sismik İzolatör Bulunan Hastane
Haber

İstanbul'da 2 bin 68 Sismik İzolatör Bulunan Hastane

17 Mart 2023
2.068 sismik izolatörün yerleştirildiği Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi'nin yapımına imza atan Rönesans Holding'in Mühendislik Grup Başkanı Serdar Binzet, deprem izolatörü hakkında merak edilen sorulara yanıt verdi.


11 ilde yıkıma neden Kahramanmaraş merkezli depremler sonrası Türkiye'de binaların depreme karşı dayanıklılığı sorgulanmaya başlandı. Sismik izolatörler depremde yapıları ayakta tuttamayı sağlayarak can kayıplarının önüne geçti. Deprem bölgesindeki Adana Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Kahramanmaraş Necip Fazıl Şehir Hastanesi ve Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi, sismik deprem izolatörleri sayesinde ayakta kaldı.

Uzmanların alarm verdiği mega kent İstanbul'da yapıların depreme ne kadar hazır olduğu sorusu gündemdeki yerini korurken, dünyanın en büyük sismik izolatörleriyle donatılmış hastanesine de ev sahipliği yapıyor. 2.068 sismik izolatörün yerleştirildiği Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi'nin yapımına imza atan Rönesans Holding'in Mühendislik Grup Başkanı Serdar Binzet hastanenin teknik özelliklerini Ekonomist'ten Sibel Atik'e anlattı. Binzet, deprem izolatörü hakkında merak edilen 3 soruya yanıt verdi.

1-Deprem izolatörünü her binada kullanılmalı mı?
2-Deprem izolatörü hangi yapılarda zorunlu olmalı?
3-Deprem izolatörü pahalı bir sistem mi?

 

Kaynak: Ekonomist

Rönesans Holding Hakkında

Merkezi Ankara’da bulunan Rönesans Holding, dünyanın en büyük müteahhitlik şirketlerinin sıralandığı ENR listesinde Avrupa’da 9. Sırada yer alırken, Türkiye’nin ise en büyük uluslararası müteahhitlik şirketidir. Türkiye ve Avrupa başta olmak üzere, Orta Asya ve Afrika'da 30'dan fazla ülkeye uzanan geniş bir coğrafyada 1993 yılından beri; inşaat, gayrimenkul, sağlık, enerji, petrokimya alanlarında ana müteahhit ve yatırımcı olarak faaliyet gösteren Rönesans Holding’in iştirakleri arasında Hollanda merkezli Ballast Nedam ve Almanya merkezli Heitkamp Industrial Solutions GmbH da bulunmaktadır.

Yenilikçi yapısıyla büyümeyi ve dayanıklılığı tüm operasyonlarının merkezine koyan, sürdürülebilirlik ve sosyal kalkınmaya öncelik veren Rönesans, burslar, akademik platformlar ve girişimlerle öğrencileri destekleyen projeler geliştirmiş, 2015'ten bu yana BM Küresel İlkeler Sözleşmesi'nin ve 2016'dan bu yana BM Kadının Güçlenmesi Prensipleri'nin imzacısı olmuştur. Rönesans Holding Başkanı Erman Ilıcak liderliğinde; uluslararası deneyimini, ileri mühendislik bilgisi ve finansal gücü bir araya getiren Rönesans Holding; ortakları GIC, Meridiam Infrastructure, Sojitz, Samsung C&T, TotalEnergies, ve Dünya Bankası kuruluşu IFC (grubun azınlık hissedarlarından) ile birlikte Türkiye ve yurt dışındaki öncü projelere 8 milyar Euro’nun üzerinde yatırım yapmıştır.


Kullanıcı deneyiminizi artırmak için sitemizde çerezler kullanıyoruz. Çerez Aydınlatma Metni
Kapat