100
Rönesans Holding
Dünyanın önde gelen proje geliştirme ve inşaat grubu Rönesans, daha iyi bir gelecek inşa eder.
Türkiye, CIS ülkeleri ve Hollanda başta olmak üzere, Avrupa’dan Uzak Doğu ve Karayipler’e uzanan geniş bir coğrafyada; inşaat, gayrimenkul, sağlık, enerji ve petrokimya alanlarında ana müteahhit ve yatırımcı olarak faaliyet gösteriyoruz.
Websiteni
Seç
close
Ronesans.com a devam et
Anasayfa arrow Haberler arrow İpek Ilıcak Kayaalp Türkiye’nin En Güçlü 50 İş Kadını Listesi’nde
Ödüller / Listeler

İpek Ilıcak Kayaalp Türkiye’nin En Güçlü 50 İş Kadını Listesi’nde

12 Nisan 2023
Dünyanın en çok danışılan, en çok alıntı yapılan ve en çok ödül alan iş dünyası dergisi Fortune, Nisan sayısında Türkiye’nin En Güçlü 50 İş Kadını Listesi’ni açıkladı. Rönesans Holding Yönetim Kurulu Başkanı İpek Ilıcak Kayaalp, ‘Türkiye’nin En Güçlü 50 İş Kadını Listesi’nde yer aldı. Türkiye’nin en önemli iş ve bilim kadınlarının yer aldığı liste, sürdürülebilirliği tüm iş yapış biçimlerinin odak noktasına alan, fırsat eşitliğine inanan, geleceği ve dönüşümü iyi okuyabilen liderlerden oluştu.

BAŞARIYA YÜRÜYEN KADINLAR

Kurumsal yönetimin temel ilkeleri olan; etkililik, tutarlılık, şeffaflık objektiflik, hesap verebilirlik, katılımcılık ve sorumluluk ilkelerinin tüm yönetim kademesinde benimsenmesini ve uygulanmasını sağlayan ve denetleyen Türk iş dünyasının kadın başkanları, yöneticileri ve CEO'ları, pek çok ilkeye rehberlik ediyorlar.

Kurumun politika, vizyon, misyon temel değerleri ve stratejisinin belirlenmesine destek verirken, şirket performansını takip ederek şirketin başarısını artırıcı kararlara da imza atıyolar. Fortune Türkiye'nin bu yıl 13'üncüsünü yayınladıgı En Güçlü 50 Kadın Listesi, adapte eden, fırsat eşitliğine inanan ve geleceği ve dönüşümü iyi okuyabilen kadın liderlerden meydana geldi. Organizsayonların, ekosistemlerin, yeteneklerin sürdürebilirliği için dijitalleşme, inovasyon ve girişimciliği destekleyen kadın liderler, Fortune Türkiye'nin ''En Güçlü 50 Kadın Listesi'' ile bir kez daha öne çıktı.

Bu sene 13'üncü kez yayınlanan listede şirketin büyüklüğü ve global ekonomideki önemi, kurumun performansı ve yönü, yöneticinin kariyer çizgisinde nasıl ilerlediği ve sosyal-kültürel kalkınmaya etkisi temel kriterler olarak dikkat çekiyor. Ayrıca kadının küresel ekonomideki işinin büyüklüğü ve önemi, işin sağlığı ve yönü, kadının kariyeri, sosyal ve kültürel etkisi de listenin en büyük mottosu. Bir liste olarak başlayan Fortune MPW (Most Powerful Women) dünyanın önde gelen liderlik topluluğuna dönüştü.


Kaynak: Fortune Nisan 2023


Rönesans Holding Hakkında

Merkezi Ankara’da bulunan Rönesans Holding, dünyanın en büyük müteahhitlik şirketlerinin sıralandığı ENR listesinde Avrupa’da 9. Sırada yer alırken, Türkiye’nin ise en büyük uluslararası müteahhitlik şirketidir. Türkiye ve Avrupa başta olmak üzere, Orta Asya ve Afrika'da 30'dan fazla ülkeye uzanan geniş bir coğrafyada 1993 yılından beri; inşaat, enerji, sağlık, gayrimenkul ve endüstriyel yatırımlar alanlarında ana müteahhit ve yatırımcı olarak faaliyet gösteren Rönesans Holding’in iştirakleri arasında Hollanda merkezli Ballast Nedam ve Almanya merkezli Heitkamp Industrial Solutions GmbH da bulunmaktadır.

Yenilikçi yapısıyla büyümeyi ve dayanıklılığı tüm operasyonlarının merkezine koyan, sürdürülebilirlik ve sosyal kalkınmaya öncelik veren Rönesans, burslar, akademik platformlar ve girişimlerle öğrencileri destekleyen projeler geliştirmiş, 2015'ten bu yana BM Küresel İlkeler Sözleşmesi'nin ve 2016'dan bu yana BM Kadının Güçlenmesi Prensipleri'nin imzacısı olmuştur. Rönesans Holding Başkanı Erman Ilıcak liderliğinde; uluslararası deneyimini, ileri mühendislik bilgisi ve finansal gücü bir araya getiren Rönesans Holding; ortakları GIC, Meridiam Infrastructure, Sojitz, Samsung C&T, TotalEnergies, ve Dünya Bankası kuruluşu IFC (grubun azınlık hissedarlarından) ile birlikte Türkiye ve yurt dışındaki öncü projelere 8 milyar Euro’nun üzerinde yatırım yapmıştır.


Kullanıcı deneyiminizi artırmak için sitemizde çerezler kullanıyoruz. Çerez Aydınlatma Metni
Kapat