Rönesans, “Yurt Dışında Kurulu En Büyük 50 Türk Şirketi” araştırmasında 3. sırada yer aldı.

Rönesans Holding, Capital dergisi tarafından 15. kez yapılan “Yurt Dışında Kurulu En Büyük 50 Türk Şirketi / Global 50 Türk Şirketi” araştırmasında 3. sırada yer aldı. 30 ülkede kurulu şirketleriyle cirosunun %78’ini yurtdışından elde eden Rönesans, listedeki en yüksek yurt dışı ciro oranına sahip 2. şirket oldu.

Dünyanın içinde bulunduğu zor koşullarda risk yönetimi stratejilerine değinen Rönesans Holding Yönetim Kurulu Başkanı İpek Ilıcak Kayaalp, “Doğası itibarıyla maliyet artışları ve kurlarda yaşanan dalgalanmalar inşaat sektörünün temel risklerinden. Buna karşılık, operasyonel verimlilik, türev enstrümanlar, bilanço yönetimi ve varlık satışlarıyla bu zaman kadar bu alandaki risklerimizi kontrol altında tutmayı başardık.” açıklamasını yaptı.

Rönesans Holding; Avrupa, Afrika, Orta Asya ve Orta Doğu’da hayata geçirdiği projeler ve yatırımları ile Ağustos ayında açıklanan ENR (Engineering News Record) “Dünyanın En Büyük 250 Uluslararası Müteahhidi’” 2022 listesinde dünyada 24’üncü, Avrupa’da ise 8’inci sırada yer almıştı. 2015 yılından beri Avrupa’nın en büyük ilk 10 müteahhitlik şirketi arasında yerini koruyor.


DİĞER HABERLER