100
Rönesans Holding
Dünyanın önde gelen proje geliştirme ve inşaat grubu Rönesans, daha iyi bir gelecek inşa eder.
Türkiye, CIS ülkeleri ve Hollanda başta olmak üzere, Avrupa’dan Uzak Doğu ve Karayipler’e uzanan geniş bir coğrafyada; inşaat, gayrimenkul, sağlık, enerji ve petrokimya alanlarında ana müteahhit ve yatırımcı olarak faaliyet gösteriyoruz.
Websiteni
Seç
close
Ronesans.com a devam et
Anasayfa arrow Haberler arrow Rönesans Holding'e Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası’ndan Ödül
Sürdürülebilirlik

Rönesans Holding'e Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası’ndan Ödül

17 Haziran 2022
Rönesans Holding, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası’nın (EBRD) 2022 yılı Sürdürülebilirlik Ödülleri’nde “Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ve Ekonomik Kapsayıcılık” kategorisinde bronz ödülün sahibi oldu. Sağlık sektöründe insan kaynakları politika ve prosedürlerine eşitlikçi bir bakış açısı getirilmesini hedefleyen Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Projesi, elde edilen kazanımlar nedeniyle EBRD tarafından ödüle layık görüldü.
Türkiye, Orta Asya, Avrupa, Orta Doğu ve Afrika’nın da bulunduğu geniş bir coğrafyadaki 27 ülkede inşaat, gayrimenkul, sağlık, enerji ve petrokimya alanlarında faaliyet gösteren Rönesans Holding, Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Projesi ile Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası’nın (EBRD) 2022 yılı Sürdürülebilirlik Ödülleri’nde derece aldı.

Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) Sürdürülebilirlik Ödülleri, Fas’ın Marakeş şehrinde gerçekleştirilen EBRD 2022 Yıllık Toplantısı kapsamında sahiplerini buldu. Çeşitli kategorilerde en iyi uygulamalara verilen ödüllerden, “Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ve Ekonomik Kapsayıcılık” kategorisinde bronz ödül, Rönesans Holding’e takdim edildi.

Şehir hastanelerinin finansmanında yer alarak Türkiye’nin sağlık alt yapısının geliştirmesine katkı sağlayan EBRD, destek verdiği projelerin sürdürülebilir olması için çevre ve sosyal standartları sağlaması, kapsayıcı ve eşitlikçi politikaları desteklemesini öngörüyor. Bu kapsamda EBRD ile iş birliği yürüten Rönesans Holding’in, sağlık yatırımları alanında hayata geçirdiği en önemli çalışmalardan biri de Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Projesi oldu. Rönesans Holding’in Japon Sojitz ortaklığı ile yapımını ve işletmesini yürüttüğü Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi’nde pilot olarlak uygulanan proje, Rönesans’ın insan kaynakları süreçlerini, politika ve prosedürlerini sözleşmeli pozisyonlar da dahil olacak şekilde kapsamlı biçimde güçlendirerek, sağlık sektöründe kadınlar ve erkekler için eşit fırsatların teşvik edilmesini sağladı. Projenin kısa vadede hayata geçen sonuçlarından biri de, pandemi döneminde açılan anaokulunun risk altında çalışan sağlık çalışanlarına kolaylık, güven, motivasyon, aidiyet ve iş-özel yaşam dengelerini kurma imkanı sunması oldu.

İpek Ilıcak Kayaalp: Topluma yarar sağlayan projelere devam edeceğiz

Gerçekleştirdikleri seçkin projeleri sürdürülebilirlik ve toplumsal etki açısından hassasiyetle değerlendirdiklerini ifade eden Rönesans Holding Yönetim Kurulu Başkanı İpek Ilıcak Kayaalp, “Rönesans Holding’in EBRD iş birliği ile hayata geçirdiği en önemli çalışmalardan biri Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Projesi oldu. Proje kapsamında Rönesans’ın insan kaynakları süreçlerini, politika ve prosedürlerini kapsamlı biçimde güçlendirdik, sağlık sektöründe kadınlar ve erkekler için eşit fırsatların teşvik edilmesini sağladık. Bu çalışmalar sonucunda EBRD tarafından 2022 yılı Sürdürülebilirlik Ödülleri’nde “Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ve Ekonomik Kapsayıcılık” ödülüne layık görüldük. Bu anlamlı ödül yapılan çalışmalarımızı taçlandırdı. Rönesans Holding’in varlığını sürdürdüğü her bölgede kadınların ekonomiye katılımını ve toplumsal cinsiyet eşitliği farkındalığını arttırma çabalarımızı yoğun şekilde sürdürecek ve yeni projeleri hayata geçireceğiz.” dedi.

Rönesans Holding, EBRD ile çalışmalarının yanı sıra 2015 yılından bu yana Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi’nin, 2016 yılından bu yana da WEPs (Kadının Güçlenmesi Prensipleri) platformu prensip ve kurallarının imzacısıdır.

ipek-ilicak-kayaalp-ronesans-holding-yonetim-kurulu-baskani-3.jpg (251 KB)

İpek Ilıcak Kayaalp
Rönesans Holding Yönetim Kurulu Başkanı

Rönesans Holding Hakkında

Merkezi Ankara’da bulunan Rönesans Holding, dünyanın en büyük müteahhitlik şirketlerinin sıralandığı ENR listesinde Avrupa’da 9. Sırada yer alırken, Türkiye’nin ise en büyük uluslararası müteahhitlik şirketidir. Türkiye ve Avrupa başta olmak üzere, Orta Asya ve Afrika'da 30'dan fazla ülkeye uzanan geniş bir coğrafyada 1993 yılından beri; inşaat, gayrimenkul, sağlık, enerji, petrokimya alanlarında ana müteahhit ve yatırımcı olarak faaliyet gösteren Rönesans Holding’in iştirakleri arasında Hollanda merkezli Ballast Nedam ve Almanya merkezli Heitkamp Industrial Solutions GmbH da bulunmaktadır.

Yenilikçi yapısıyla büyümeyi ve dayanıklılığı tüm operasyonlarının merkezine koyan, sürdürülebilirlik ve sosyal kalkınmaya öncelik veren Rönesans, burslar, akademik platformlar ve girişimlerle öğrencileri destekleyen projeler geliştirmiş, 2015'ten bu yana BM Küresel İlkeler Sözleşmesi'nin ve 2016'dan bu yana BM Kadının Güçlenmesi Prensipleri'nin imzacısı olmuştur. Rönesans Holding Başkanı Erman Ilıcak ve Rönesans Holding Yönetim Kurulu Başkanı İpek Ilıcak Kayaalp liderliğinde; uluslararası deneyimini, ileri mühendislik bilgisi ve finansal gücü bir araya getiren Rönesans Holding; ortakları GIC, Meridiam Infrastructure, Sojitz, Samsung C&T, TotalEnergies, ve Dünya Bankası kuruluşu IFC (grubun azınlık hissedarlarından) ile birlikte Türkiye ve yurt dışındaki öncü projelere 8 milyar Euro’nun üzerinde yatırım yapmıştır.


Kullanıcı deneyiminizi artırmak için sitemizde çerezler kullanıyoruz. Çerez Aydınlatma Metni
Kapat