Geleceğin Profesyonelleri

30 ülkede 18,000 kişilik ekibiyle dünyanın önde gelen mühendislik ve müteahhitlik projelerine imza atan, dünyanın en büyük 24., Avrupa’nın en büyük 8. Müteahhitlik şirketi, aynı zamanda bir yatırım firması olan Rönesans Holding’in “Sürdürülebilir Geleceği Tasarla Yarışması”na katılarak sürdürülebilir bir gelecek için fikirlerinizi bizimle paylaştığınız için teşekkür ederiz.

Bu yıl, biyomimikri temasıyla yola çıktığımız üniversiteler arası proje ve fikir yarışmasına 3 farklı kategoride toplam 708 öğrenci 444 proje ile katıldı. Seçici jüri değerlendirmeleri gerçekleştirdi. Kazananlara 11 kategoride ödülün yanı sıra; Rönesans Holding grup şirketi Ballast Nedam Hollanda’da 1 hafta eğitim/staj hakkı sunulacak…

Sürdürülebilir Geleceği Tasarla “Doğadan İlham Alan Tasarımlar-Biyomimikri” yarışmamızın kazananları;

Birincilik Ödülü

Yapı Tasarımı Kategorisi
Rumuz: LİM19
Ahmet Tunahan Demirbaş-Eskişehir Osmangazi Üni.-4.sınıf
Melike Özcan-Eskişehir Osmangazi Üni.-2.sınıf
Miray Kazmaz-Eskişehir Osmangazi Üni.-2.sınıf
Tuğra Başaran-Eskişehir Osmangazi Üni-2.sınıf

Ürün Tasarımı Kategorisi
Rumuz:8ra4s
Cansu Özkaya-İstanbul Üni.-2.sınıf
Dila Hanım Çelik-Yıldız Teknik Üni-3.sınıf
Kağan Rüstem-Yıldız Teknik Üni-4.sınıf
Selen Günay-Marmara Üni.-4.sınıf

Sosyal İnovasyon Kategorisi
Grup Adı: Pazar Ertesi
Doğa BİLGİN-Eskişehir Teknik Üni.-4.sınıf
Duru Aydın-Orta Doğu Teknik Üni.3.sınıf
Mehmet Emin SARIHAN-Orta Doğu Teknik Üni.3.sınıf
Rafet Barkın SARIHAN-Eskişehir Teknik Üni.-4.sınıf
Zeynep Gül BAĞAN-Eskişehir Teknik Üni.-4.sınıf

İkincilik Ödülü
Rumuz: OGYF2366
Aykut KÜÇÜKŞAKALAK-Konya Teknik Üni.-4.sınıf

Üçüncülük Ödülü
Rumuz:Hexakentler
Mehmet Can Akdağ-Süleyman Demirel Üni.-4.sınıf

Mansiyon
Rumuz:64M47
Sema Puslu-TOBB ETÜ-4.sınıf

RGY Özel Ödülü
Grup Adı: TMNT Rumuz:TMNT5
İlsu Dalçık-Bilkent Üniversitesi-4.sınıf
Işık Özbay-Boğaziçi Üniversitesi-3.sınıf
Melike Şifa Şahin-Bilkent Üniversitesi-3.sınıf
Mısra Serenay Özgök-Bilkent Üniversitesi-4.sınıf
Umay Uluata-Bilkent Üniversitesi-3.sınıf

Kentsel Gelişim ve Değerlendirme
Rumuz:B5LHR
Ahmet Akyıldız-İstanbul Ticaret Üni-3.sınıf
Fatma Köse-Gebze Teknik Üni-2.sınıf
Melih Kut-Trakya Üniversitesi-3.sınıf
Osman Kılınç-Trakya Üniversitesi-3.sınıf
Şükrü Köse-Trakya Üniversitesi-3.sınıf

Yenilikçi Fikir ve Detay Çözüm
Rumuz:K5S7P
Berk Günay-Gebze Teknik Üni-3.sınıf
Gül Pınar Canik-Gebze Teknik Üni-3.sınıf
Kübra Özen-Gebze Teknik Üni-4.sınıf
Serhat Çalışkan-Gebze Teknik Üni-3.sınıf
Simge Ünlü-Gebze Teknik Üni-3.sınıf

İyi Uygulama
Rumuz:UEV67
Arzu Azın-Orta Doğu Teknik Üni.3.sınıf
Ayşe Perk-Yıldız Teknik Üni-3.sınıf
Emre Eren Özaşık-Yıldız Teknik Üni-3.sınıf
Emre Karataş-Muğla Sıtkı Koçman Üni-2.sınıf
Eren Topçu-Orta Doğu Teknik Üni.3.sınıf

Görsel Tasarım
Rumuz: C8215
Ahmet Hakan Uğur-Yıldız Teknik Üni-4.sınıf
Ceren Geyiktepe-Yıldız Teknik Üni-4.sınıf
Övgü Resmiye Gülaçar-İstanbul Teknik Üniversitesi Yüksek Lisans-1.sınıf
Zeynep Ece Katipoğlu-Gebze Teknik Üni-3.sınıf
Gizem Baydı-İstanbul Teknik Üniversitesi-1. sınıf

Sosyal Sürdürülebilirlik
Grup Adı: Aktif Hayat
Tuğba Girgin-Balıkesir Üniversitesi-Y.lisans

Sürdürülebilir Ürün Tasarımı
Rumuz: 82061
Aze Yıldırım-TED Üniversitesi-4.sınıf
İrem Gazezoğlu-Başkent Üni-4.sınıf
Zeynep Emiroğlu-TED Üniversitesi-4.sınıf
Zeynep Çolak-TED Üniversitesi-4.sınıf

Ödül töreni ve etkinlik takvimi için gelişmelerihttps://ronesans.com/surdurulebilirlik/sgt adresinden takip edebilirsiniz.

Başarılar …

Saygı ve sevgilerimizle,
Rönesans Holding



DİĞER HABERLER