Demokrasimize Sahip Çıkıyoruz 

15 Temmuz 2016 akşam saatleri itibarıyla ülkemizin karşı karşıya kaldığı darbe girişimi, demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti’nin birlik ve bütünlüğünü hedef almıştır.

Türkiye Cumhuriyeti’nin en önemli yapı taşı olan demokrasiye hiçbir müdahale kabul edilemez. Demokrasimize karşı halkımızın oyları ile seçilmiş Sn. Cumhurbaşkanımıza, hükümetimize, meclisimize ve halkımızın özgür iradesine karşı gerçekleşen bu girişimi şiddetle kınıyor; bu süreçte hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı ve yaralılara acil şifalar diliyoruz.

Rönesans ailesi olarak, Cumhuriyetimizi korumak için bedenini siper eden şehitlerimizin acılı ailelerinin yanlarında duracağımız, onlara destek olacağımız sözünü siz sevgili arkadaşlarımla paylaşmak isterim.

Ülkemizin kısa süre içerisinde bu karanlık günleri geride bırakması, sağduyu ve birlik içinde aydınlık yarınlara kavuşması için, bugün eskisinden çok daha fazla çalışmak, üretmek ve paylaşmak zorunda olduğumuzu hep hatırlamalıyız.

Saygı ve Sevgilerimle,

Dr. Erman Ilıcak


DİĞER HABERLER